Sari la conținut

Matheus Cunha

Atacant central · Nr. 10

Vârstă
27
Înălțime
183 cm
Piciorul de bază
Dreptul
Valoare de piață
75 mil. EUR

Statistici pe sezoane

Matheus Cunha: statistici pe sezoane și competiții, cele mai noi primele
Competiție și echipăMec.MinGPDPen.IntrăriCGCR
2026/27
Premier LeagueManchester United7506130100
UEFA Champions LeagueManchester United2100100100
EFL CupManchester United110000100
2025/26
Premier LeagueManchester United332.5031040440
EFL CupManchester United190000000
FA CupManchester United190000000
2024/25
Premier LeagueWolverhampton Wanderers332.6031560430
FA CupWolverhampton Wanderers2210200001
EFL CupWolverhampton Wanderers119000100
2023/24
Premier LeagueWolverhampton Wanderers322.4541271380
FA CupWolverhampton Wanderers3289211000
EFL CupWolverhampton Wanderers129000110
2022/23
Premier LeagueWolverhampton Wanderers17972200510
LaLigaAtlético de Madrid11370020920
UEFA Champions LeagueAtlético de Madrid5117000500
FA CupWolverhampton Wanderers252000200
Copa del ReyAtlético de Madrid123000100
EFL CupWolverhampton Wanderers131010100
2021/22
LaLigaAtlético de Madrid291.0526602130
UEFA Champions LeagueAtlético de Madrid5141000500
Copa del ReyAtlético de Madrid280100110
BundesligaHertha BSC165010000
SupercopaAtlético de Madrid15000100
2020/21
BundesligaHertha BSC272.152752290
DFB-PokalHertha BSC190120000
2019/20
BundesligaHertha BSC11745520230
BundesligaRB Leipzig10273010800
UEFA Champions LeagueRB Leipzig280000200
DFB-PokalRB Leipzig16000100
2018/19
BundesligaRB Leipzig258482101610
UEFA Europa LeagueRB Leipzig6540300010
UEFA Europa League QualifyingRB Leipzig6456310010
DFB-PokalRB Leipzig2113100100
2017/18
Super LeagueFC Sion292.2481080570
UEFA Europa League QualifyingFC Sion291000110
Promotion LeagueFC Sion U21190000000
Swiss CupFC Sion144000100
Total carieră31619.58784514106461
Arată toate sezoanele (10)Arată mai puține sezoane

Ultimele meciuri

Matheus Cunha: ultimele meciuri, cele mai noi primele
MeciRezultatRolMinNotăGPDȘut.Pe poartăxGPase
În deplasare: Leeds United · Premier League1:1EgalRez.66,500100,016

Carieră și transferuri

  1. Wolves→Manchester United

    TransferSumă de transfer 74,2 mil. EUR · Valoare de piață 60 mil. EUR · Sezonul 2025/26

  2. Atlético→Wolves

    TransferSumă de transfer 50 mil. EUR · Valoare de piață 25 mil. EUR · Sezonul 2023/24

  3. Wolves→Atlético

    Sfârșit de împrumutValoare de piață 25 mil. EUR · Sezonul 2022/23

  4. Atlético→Wolves

    ÎmprumutValoare de piață 20 mil. EUR · Sezonul 2022/23

  5. Hertha BSC→Atlético

    TransferSumă de transfer 35 mil. EUR · Valoare de piață 30 mil. EUR · Sezonul 2021/22

  6. Leipzig→Hertha BSC

    TransferSumă de transfer 18 mil. EUR · Valoare de piață 13 mil. EUR · Sezonul 2019/20

  7. FC Sion→Leipzig

    TransferSumă de transfer 15 mil. EUR · Valoare de piață 1,5 mil. EUR · Sezonul 2018/19

  8. Coritiba U20→FC Sion

    TransferSezonul 2017/18

Arată toate transferurile (8)Arată mai puține transferuri