Siirry sisältöön

Liga 2 Casa Pariurilor 2026/27: sarjataulukko

Romania2026/2722 joukkuetta

Romania2026/2722 joukkuetta

Kauden alku · 1.8.

maalia per ottelu
2,89
tasapelejä
20 %
keskimääräinen palautus · 20.42
92,1 %

Liga 2 Casa Pariurilor – Sarjataulukko

Stinta Poli Timișoara johtaa sarjaa, 28 pistettä; Chindia Târgoviște on toisena 1 piste perässä. Viimeisin sarjataulukkoon laskettu tulos on pelattu 1.11.; seuraava ottelu pelataan 5.11. klo 17.00.

132 ottelun jälkeen · päivitetty 3.11., 19.26

Liga 2 Casa Pariurilor – Sarjataulukko
SijaJoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt ja päästetyt maalitMaalieroPisteetVireSeuraava
1Stinta Poli Timișoara1284023:10+1328
  1. Voitto
  2. Tasapeli
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Tasapeli
ACSM Reşiţa, kotona ma 14.30
2Chindia Târgoviște1290330:14+1627
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Voitto
SC Popești-Leordeni, kotona to 17.00
3SC Popești-Leordeni1283128:16+1227
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Voitto
Chindia Târgoviște, vieraissa to 17.00
4CSM Slatina1281320:12+825
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Häviö
  5. Häviö
Bihor Oradea, vieraissa la 12.30
5ACSM Reşiţa1280417:13+424
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Voitto
Stinta Poli Timișoara, vieraissa ma 14.30
6Concordia Chiajna1271428:19+922
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Tasapeli
  5. Voitto
ASA Târgu Mureș, kotona la 11.00
7Cetatea 1932 Suceava1264224:14+1022
  1. Tasapeli
  2. Voitto
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Tasapeli
Gloria Bistrița, vieraissa la 11.00
8AFC Metalul Buzău1263314:9+521
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Tasapeli
  4. Voitto
  5. Häviö
CSA Steaua București, kotona 10.11.
9Bihor Oradea1254320:12+819
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Tasapeli
CSM Slatina, kotona la 12.30
10ACS FC Bacău1253423:14+918
  1. Tasapeli
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Häviö
  5. Häviö
CS Afumați, vieraissa la 11.00
11Metaloglobus București1253417:16+118
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Tasapeli
  4. Voitto
  5. Voitto
CSC Dumbrăvița, kotona la 11.00
12Gloria Bistrița1260615:15018
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Voitto
  5. Häviö
Cetatea 1932 Suceava, kotona la 11.00
13CS Afumați1252519:20−117
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Häviö
ACS FC Bacău, kotona la 11.00
14SCM Râmnicu Vâlcea1242613:19−614
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Voitto
CS Dinamo București, vieraissa ma 17.00
15AFC Unirea Slobozia1232715:15011
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Tasapeli
  5. Voitto
CSM Olimpia Satu Mare, kotona la 11.00
16CSA Steaua București1225513:19−611
  1. Voitto
  2. Tasapeli
  3. Tasapeli
  4. Voitto
  5. Tasapeli
AFC Metalul Buzău, vieraissa 10.11.
17ASA Târgu Mureș1232714:22−811
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Häviö
Concordia Chiajna, vieraissa la 11.00
18CSM Olimpia Satu Mare121659:15−69
  1. Häviö
  2. Tasapeli
  3. Tasapeli
  4. Häviö
  5. Voitto
AFC Unirea Slobozia, vieraissa la 11.00
191599 Șelimbăr122378:22−149
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Häviö
  4. Voitto
  5. Häviö
CSL Ștefăneștii de Jos, kotona la 11.00
20CS Dinamo București1222816:32−168
  1. Häviö
  2. Tasapeli
  3. Voitto
  4. Häviö
  5. Tasapeli
SCM Râmnicu Vâlcea, kotona ma 17.00
21CSL Ștefăneștii de Jos1220107:29−226
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Häviö
1599 Șelimbăr, vieraissa la 11.00
22CSC Dumbrăvița120489:25−164
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Tasapeli
Metaloglobus București, vieraissa la 11.00

CSC Dumbrăvița on viimeisenä, 4 pistettä.

Seuraavat ottelut ja keskikertoimet

Keskikertoimien mukaan suurin suosikki on Metaloglobus București: kerroin 1,42, vastustajana CSC Dumbrăvița, todennäköisyys 65 %.

Liga 2 Casa Pariurilor: Seuraavat ottelut ja keskikertoimet
OtteluKotivoittoTasapeliVierasvoitto
to 17.00Chindia Târgoviște– SC Popești-Leordeni1,63Todennäköisyys: 57 %3,80Todennäköisyys: 24 %4,80Todennäköisyys: 19 %
la 11.00Metaloglobus București– CSC Dumbrăvița1,42Todennäköisyys: 65 %4,20Todennäköisyys: 22 %6,90Todennäköisyys: 13 %
la 11.00CS Afumați– ACS FC Bacău2,42Todennäköisyys: 38 %3,15Todennäköisyys: 29 %2,80Todennäköisyys: 33 %
la 11.001599 Șelimbăr– CSL Ștefăneștii de Jos1,75Todennäköisyys: 53 %3,47Todennäköisyys: 27 %4,40Todennäköisyys: 21 %
la 11.00Concordia Chiajna– ASA Târgu Mureș1,68Todennäköisyys: 55 %3,67Todennäköisyys: 25 %4,60Todennäköisyys: 20 %
la 11.00Gloria Bistrița– Cetatea 1932 Suceava2,62Todennäköisyys: 35 %3,15Todennäköisyys: 29 %2,57Todennäköisyys: 36 %
la 11.00AFC Unirea Slobozia– CSM Olimpia Satu Mare1,87Todennäköisyys: 50 %3,40Todennäköisyys: 27 %4,00Todennäköisyys: 23 %
la 12.30Bihor Oradea– CSM Slatina2,47Todennäköisyys: 37 %3,17Todennäköisyys: 29 %2,75Todennäköisyys: 34 %
ma 14.30Stinta Poli Timișoara– ACSM Reşiţa1,72Todennäköisyys: 53 %3,57Todennäköisyys: 26 %4,40Todennäköisyys: 21 %
ma 17.00CS Dinamo București– SCM Râmnicu Vâlcea4,50Todennäköisyys: 20 %3,40Todennäköisyys: 27 %1,73Todennäköisyys: 53 %
10.11.AFC Metalul Buzău– CSA Steaua București2,08Todennäköisyys: 44 %3,25Todennäköisyys: 28 %3,35Todennäköisyys: 27 %

Keskikerroin: vedonlyöntiyhtiöiden kertoimista keskimmäinen, päivitetty 3.11., 20.42. Todennäköisyys: 1 ÷ kerroin, korjattuna niin, että kaikki lopputulokset ovat yhteensä 100 %. Näin vedonlyöntiyhtiöiden marginaali jää pois. Yksittäisiä vedonlyöntiyhtiöitä emme näytä tässä. Näin laskemme keskikertoimet

Pisteet kärkeen ja turvaan

Pisteet kärkeen

Pisteet kärkeen
SijaJoukkuePisteetPisteet kärkeen
1Stinta Poli Timișoara28 PKärki
2Chindia Târgoviște27 P−1
3SC Popești-Leordeni27 P−1
4CSM Slatina25 P−3
5ACSM Reşiţa24 P−4

Piste-ero ilman pelaamatta olevia otteluita.

Maalipörssi

  1. Q. TaiwoSC Popești-Leordeni9 maaliaMaalit: 9
  2. D. SulaConcordia Chiajna6 maaliaMaalit: 6
  3. G. RaducanCetatea 1932 Suceava5 maaliaMaalit: 5
  4. V. RobuAFC Metalul Buzău5 maaliaMaalit: 5
  5. A. BalutaChindia Târgoviște4 maaliaMaalit: 4
  6. B. VenturaAFC Unirea Slobozia4 maaliaMaalit: 4
  7. D. GarciaCSA Steaua București4 maaliaMaalit: 4
  8. M. SanogoCS Afumați4 maaliaMaalit: 4
  9. N. ConstantinescuMetaloglobus București4 maaliaMaalit: 4
  10. R. MihaiChindia Târgoviște4 maaliaMaalit: 4

Kauden tilastot

Ottelut
132
Maalia per ottelu
2,89
Kotivoitot
47 %
Tasapelit
20 %

Perustuu tietokantamme 132 päättyneeseen otteluun.

Liga 2 Casa Pariurilor: näin sarjataulukko toimii

Voitosta saa 3 pistettä, tasapelistä 1 piste ja tappiosta 0 pistettä.

Sarjataulukko on datakumppanimme sarjataulukko, ja se täsmää omiin tuloksiimme (132 ottelua).

Päivitetty viimeksi 3. marraskuuta 2026, 19.26.

Liga 2 Casa Pariurilor, sarjataulukko: kysymyksiä ja vastauksia

Liga 2 Casa Pariurilor: kuka johtaa sarjataulukkoa?

Stinta Poli Timișoara johtaa sarjaa: 28 pistettä 12 ottelun jälkeen. Chindia Târgoviște on toisena, 1 piste perässä.

Liga 2 Casa Pariurilor: kuka on sarjataulukon viimeisenä?

CSC Dumbrăvița on viimeisenä, 4 pistettä.

Liga 2 Casa Pariurilor: montako pistettä voitosta saa?

Voitosta saa 3 pistettä, tasapelistä 1 piste ja tappiosta 0 pistettä.

Liga 2 Casa Pariurilor: kuka johtaa maalipörssiä?

Q. Taiwo (SC Popești-Leordeni), 9 maalia.

Liga 2 Casa Pariurilor: millä joukkueella on paras kotisaldo?

Stinta Poli Timișoara: 16 pistettä 6 kotiottelusta.

Liga 2 Casa Pariurilor: mikä joukkue on parhaassa vireessä?

Chindia Târgoviște: 15 pistettä viimeisestä 5 ottelusta.

Liga 2 Casa Pariurilor: milloin on seuraava ottelu?

Chindia Târgoviște – SC Popești-Leordeni, to 5.11. · 17.00.