Mário Camora
Vänsterback · Nr 45
- Ålder
- 39
- Längd
- 179 cm
- Starkaste fot
- Vänster
- Marknadsvärde
- 125 tn €
Statistik per säsong
| Turnering och lag | M | Min | Mål | A | Inh | GK | 2GK | RK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 12 | 821 | 1 | 1 | 4 | 2 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 4 | 232 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2025/26 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 26 | 2 152 | 1 | 0 | 2 | 6 | 0 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 6 | 565 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 3 | 271 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2024/25 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 18 | 1 356 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 8 | 691 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 5 | 413 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2023/24 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 21 | 1 580 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 8 | 609 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 4 | 270 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2022/23 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 24 | 2 049 | 1 | 2 | 2 | 5 | 0 | 0 |
| UEFA Conference LeagueCFR Cluj | 7 | 630 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 5 | 316 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 2 | 135 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 2 | 210 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| SuperLiga - Playoff Conference LeagueCFR Cluj | 1 | 120 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021/22 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 22 | 1 846 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 9 | 810 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 5 | 480 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Conference LeagueCFR Cluj | 5 | 410 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2020/21 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 25 | 2 250 | 0 | 4 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 10 | 887 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| UEFA Europa LeagueCFR Cluj | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 2 | 210 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2019/20 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 19 | 1 685 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 10 | 900 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa LeagueCFR Cluj | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2018/19 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 23 | 2 070 | 0 | 6 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 9 | 810 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 4 | 315 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 4 | 360 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2017/18 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 21 | 1 876 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 9 | 810 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 2016/17 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 17 | 1 485 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 7 | 630 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 3 | 300 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cupa LigiiCFR Cluj | 1 | 120 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2015/16 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 24 | 2 160 | 0 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 |
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 13 | 1 170 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 6 | 500 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Cupa LigiiCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2014/15 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 33 | 2 917 | 1 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 4 | 345 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2013/14 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 31 | 2 790 | 1 | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2012/13 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 25 | 2 138 | 0 | 5 | 2 | 7 | 0 | 0 |
| UEFA Champions LeagueCFR Cluj | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 5 | 480 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa LeagueCFR Cluj | 2 | 170 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 120 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2011/12 | ||||||||
| Rumänska Liga ICFR Cluj | 28 | 2 436 | 1 | 0 | 0 | 9 | 2 | 0 |
| 2010/11 | ||||||||
| Liga PortugalAssociação Naval 1893 | 27 | 1 984 | 1 | 0 | 4 | 6 | 0 | 0 |
| Allianz CupAssociação Naval 1893 | 3 | 253 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Taça de PortugalAssociação Naval 1893 | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2009/10 | ||||||||
| Liga PortugalAssociação Naval 1893 | 29 | 2 285 | 1 | 3 | 2 | 4 | 0 | 0 |
| Taça de PortugalAssociação Naval 1893 | 6 | 584 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Allianz CupAssociação Naval 1893 | 1 | 45 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2008/09 | ||||||||
| Liga PortugalAssociação Naval 1893 | 8 | 434 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 |
| 2007/08 | ||||||||
| Liga Portugal 2SC Beira-Mar | 19 | 1 069 | 1 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 |
| Allianz CupSC Beira-Mar | 4 | 390 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Taça de PortugalSC Beira-Mar | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2006/07 | ||||||||
| Liga PortugalSC Beira-Mar | 2 | 64 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2005/06 | ||||||||
| Liga Portugal 2SC Beira-Mar | 2 | 67 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Totalt under karriären | 712 | 60 095 | 19 | 47 | 41 | 119 | 4 | 3 |
Visa alla säsonger (22)Visa färre säsonger
Senaste matcherna
| Match | Resultat | Roll | Min | Betyg | Mål | A | Skott | SPM | Pass | Pass% |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HHemma: Dinamo Bucuresti · Rumänska Liga I | 2:2Oavgjort | Inhopp | 10 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 % |
| BBorta: UTA Arad · Rumänska Liga I | 1:0Förlust | Start | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 30 | 73 % |
| HHemma: Universitatea Cluj · Rumänska Liga I | 1:3Förlust | Start | 90 | 5,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 | 70 % |
| HHemma: Botosani · Rumänska Liga I | 3:1Vinst | Start | 90 | 6,6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 45 | 82 % |
| BBorta: Sepsi Sfantu Gheorghe · Rumänska Liga I | 3:1Förlust | Start | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 | 84 % |
| HHemma: Farul Constanta · Rumänska Liga I | 0:0Oavgjort | Start | 90 | 7,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 42 | 83 % |
| BBorta: Csikszereda · Rumänska Liga I | 2:3Vinst | Start | 88 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 78 % |
Karriär och övergångar
Naval 1893→CFR Cluj
No Club→Naval 1893
Beira-Mar→No Club
Pampilhosa→Beira-Mar
Beira-Mar→Pampilhosa
Avanca→Beira-Mar
Beira-Mar→Avanca
CA Valdevez→Beira-Mar
Samora Correia→CA Valdevez
Samora Cor. S19→Samora Correia
Samora Cor. S17→Samora Cor. S19
Samora Cor. S15→Samora Cor. S17
Samora Cor. Fr.→Samora Cor. S15