Mário Camora
Fundaș stânga · Nr. 45
- Vârstă
- 39
- Înălțime
- 179 cm
- Piciorul de bază
- Stângul
- Valoare de piață
- 125 K EUR
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Min | G | PD | Intrări | CG | 2 CG | CR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 12 | 821 | 1 | 1 | 4 | 2 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 4 | 232 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2025/26 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 26 | 2.152 | 1 | 0 | 2 | 6 | 0 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 6 | 565 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 3 | 271 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2024/25 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 18 | 1.356 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 8 | 691 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 5 | 413 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2023/24 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 21 | 1.580 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 8 | 609 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 4 | 270 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2022/23 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 24 | 2.049 | 1 | 2 | 2 | 5 | 0 | 0 |
| UEFA Conference LeagueCFR Cluj | 7 | 630 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Conference League QualifyingCFR Cluj | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 5 | 316 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 2 | 135 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 2 | 210 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| SuperLiga - Playoff Conference LeagueCFR Cluj | 1 | 120 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021/22 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 22 | 1.846 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 9 | 810 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 5 | 480 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Conference LeagueCFR Cluj | 5 | 410 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2020/21 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 25 | 2.250 | 0 | 4 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 10 | 887 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| UEFA Europa LeagueCFR Cluj | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 2 | 210 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2019/20 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 19 | 1.685 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 10 | 900 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa LeagueCFR Cluj | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2018/19 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 23 | 2.070 | 0 | 6 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 9 | 810 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 4 | 315 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 4 | 360 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2017/18 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 21 | 1.876 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 9 | 810 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 2016/17 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 17 | 1.485 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0 | 0 |
| Superliga · - Championship groupCFR Cluj | 7 | 630 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 3 | 300 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cupa LigiiCFR Cluj | 1 | 120 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2015/16 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 24 | 2.160 | 0 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 |
| Superliga · - Relegation groupCFR Cluj | 13 | 1.170 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 6 | 500 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Cupa LigiiCFR Cluj | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2014/15 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 33 | 2.917 | 1 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 4 | 345 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa League QualifyingCFR Cluj | 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2013/14 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 31 | 2.790 | 1 | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2012/13 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 25 | 2.138 | 0 | 5 | 2 | 7 | 0 | 0 |
| UEFA Champions LeagueCFR Cluj | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cupa României BetanoCFR Cluj | 5 | 480 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Champions League QualifyingCFR Cluj | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| UEFA Europa LeagueCFR Cluj | 2 | 170 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Romanian SupercupCFR Cluj | 1 | 120 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2011/12 | ||||||||
| SuperligaCFR Cluj | 28 | 2.436 | 1 | 0 | 0 | 9 | 2 | 0 |
| 2010/11 | ||||||||
| Liga PortugalAssociação Naval 1893 | 27 | 1.984 | 1 | 0 | 4 | 6 | 0 | 0 |
| Allianz CupAssociação Naval 1893 | 3 | 253 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Taça de PortugalAssociação Naval 1893 | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2009/10 | ||||||||
| Liga PortugalAssociação Naval 1893 | 29 | 2.285 | 1 | 3 | 2 | 4 | 0 | 0 |
| Taça de PortugalAssociação Naval 1893 | 6 | 584 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Allianz CupAssociação Naval 1893 | 1 | 45 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2008/09 | ||||||||
| Liga PortugalAssociação Naval 1893 | 8 | 434 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 |
| 2007/08 | ||||||||
| Liga Portugal 2SC Beira-Mar | 19 | 1.069 | 1 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 |
| Allianz CupSC Beira-Mar | 4 | 390 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Taça de PortugalSC Beira-Mar | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2006/07 | ||||||||
| Liga PortugalSC Beira-Mar | 2 | 64 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2005/06 | ||||||||
| Liga Portugal 2SC Beira-Mar | 2 | 67 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Total carieră | 712 | 60.095 | 19 | 47 | 41 | 119 | 4 | 3 |
Arată toate sezoanele (22)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Notă | G | PD | Șut. | Pe poartă | Pase | Pase % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AAcasă: Dinamo București · Superliga | 2:2Egal | Rez. | 10 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 % |
| DÎn deplasare: UTA Arad · Superliga | 1:0Înfrângere | Titular | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 30 | 73 % |
| AAcasă: Universitatea Cluj · Superliga | 1:3Înfrângere | Titular | 90 | 5,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 | 70 % |
| AAcasă: FC Botoșani · Superliga | 3:1Victorie | Titular | 90 | 6,6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 45 | 82 % |
| DÎn deplasare: Sepsi Sfântu Gheorghe · Superliga | 3:1Înfrângere | Titular | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 | 84 % |
| AAcasă: Farul Constanța · Superliga | 0:0Egal | Titular | 90 | 7,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 42 | 83 % |
| DÎn deplasare: Csikszereda Miercurea Ciuc · Superliga | 2:3Victorie | Titular | 88 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 78 % |
Carieră și transferuri
Naval 1893→CFR Cluj
No Club→Naval 1893
Beira-Mar→No Club
Pampilhosa→Beira-Mar
Beira-Mar→Pampilhosa
Avanca→Beira-Mar
Beira-Mar→Avanca
CA Valdevez→Beira-Mar
Samora Correia→CA Valdevez
Samora Cor. S19→Samora Correia
Samora Cor. S17→Samora Cor. S19
Samora Cor. S15→Samora Cor. S17
Samora Cor. Fr.→Samora Cor. S15