Dénes Dibusz
Målvakt · Nr 90
- Ålder
- 35
- Längd
- 188 cm
- Starkaste fot
- Höger
- Marknadsvärde
- 1 mn €
Statistik per säsong
| Turnering och lag | M | Min | Mål | A | SM | GK | RK | Nollor | IM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | |||||||||
| Europa LeagueFerencvaros | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 5 |
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4 |
| 2025/26 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 20 | 1 800 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 18 |
| UEFA Champions League QualifyingFerencvaros | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 9 |
| Europa LeagueFerencvaros | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
| Magyar KupaFerencvaros | 3 | 330 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
| 2024/25 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 27 | 2 430 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 15 | 23 |
| Europa LeagueFerencvaros | 7 | 573 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 |
| Magyar KupaFerencvaros | 4 | 390 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 |
| UEFA Champions League QualifyingFerencvaros | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 |
| Europa LeagueFerencvaros | 2 | 210 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 2023/24 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 29 | 2 610 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 27 |
| UEFA Conference LeagueFerencvaros | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 |
| UEFA Conference League QualifyingFerencvaros | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 |
| UEFA Champions League QualifyingFerencvaros | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 |
| 2022/23 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 29 | 2 610 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 12 | 29 |
| Europa LeagueFerencvaros | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 13 |
| UEFA Champions League QualifyingFerencvaros | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 |
| Europa LeagueFerencvaros | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 2021/22 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 26 | 2 340 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 22 |
| UEFA Champions League QualifyingFerencvaros | 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 9 |
| Europa LeagueFerencvaros | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 |
| Magyar KupaFerencvaros | 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 |
| 2020/21 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 28 | 2 520 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 13 | 19 |
| UEFA Champions LeagueFerencvaros | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 |
| UEFA Champions League QualifyingFerencvaros | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
| Magyar KupaFerencvaros | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 2019/20 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 26 | 2 340 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 16 |
| UEFA Champions League QualifyingFerencvaros | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 10 |
| Europa LeagueFerencvaros | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 |
| Europa LeagueFerencvaros | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| 2018/19 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 32 | 2 880 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 13 | 26 |
| Magyar KupaFerencvaros | 4 | 277 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| Europa LeagueFerencvaros | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 2017/18 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 32 | 2 880 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 13 | 28 |
| Europa LeagueFerencvaros | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 |
| Magyar KupaFerencvaros | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2016/17 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 28 | 2 520 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 38 |
| Magyar KupaFerencvaros | 6 | 600 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 4 |
| UEFA Champions League QualifyingFerencvaros | 2 | 210 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 2015/16 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 31 | 2 790 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 | 21 |
| Magyar KupaFerencvaros | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 |
| Europa LeagueFerencvaros | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2014/15 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 30 | 2 700 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 | 19 |
| Magyar KupaFerencvaros | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 |
| Europa LeagueFerencvaros | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| 2013/14 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságFerencvaros | 13 | 1 170 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 7 |
| Nemzeti BajnokságPécsi MFC | 10 | 888 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 15 |
| 2012/13 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságPécsi MFC | 29 | 2 610 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 | 43 |
| 2011/12 | |||||||||
| Nemzeti BajnokságPécsi MFC | 30 | 2 700 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | 50 |
| Magyar KupaPécsi MFC | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| 2010/11 | |||||||||
| Nemzeti Bajnokság II - WestPécsi MFC | 28 | 2 520 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 | 15 |
| Magyar KupaPécsi MFC | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Totalt under karriären | 605 | 54 508 | 0 | 1 | 1 | 19 | 2 | 240 | 590 |
Visa alla säsonger (17)Visa färre säsonger
Senaste matcherna
Inga matcher registrerade ännu.
Karriär och övergångar
Pécsi MFC→Ferencvaros
Barcs→Pécsi MFC
Pécsi MFC→Barcs
Pécsi MFC U19→Pécsi MFC
Pécsi MFC U17→Pécsi MFC U19
Pécsi MFC Yth.→Pécsi MFC U17
PEAC Jgd→Pécsi MFC Yth.