Sari la conținut

Bruno Fernandes

Mijlocaș ofensiv · Nr. 8

Vârstă
32
Înălțime
183 cm
Piciorul de bază
Dreptul
Valoare de piață
35 mil. EUR

Statistici pe sezoane

Bruno Fernandes: statistici pe sezoane și competiții, cele mai noi primele
Competiție și echipăMec.MinGPDPen.Autog.IntrăriCG2 CGCR
2026/27
Premier LeagueManchester United763031100200
UEFA Champions LeagueManchester United217010000000
EFL CupManchester United11700001000
2025/26
Premier LeagueManchester United353.068921400500
EFL CupManchester United14500001000
FA CupManchester United19001000000
2024/25
Premier LeagueManchester United363.023811301311
UEFA Europa LeagueManchester United141.28174400110
EFL CupManchester United320822001100
FA CupManchester United333021000100
Community ShieldManchester United19001000000
2023/24
Premier LeagueManchester United353.120108400900
FA CupManchester United660033100100
UEFA Champions LeagueManchester United654022100200
EFL CupManchester United12500001000
2022/23
Premier LeagueManchester United373.32088200600
UEFA Europa LeagueManchester United1186614001300
FA CupManchester United652932200100
EFL CupManchester United545021000200
2021/22
Premier LeagueManchester United363.1181060011000
UEFA Champions LeagueManchester United752007001000
FA CupManchester United220501000000
EFL CupManchester United11800001000
2020/21
Premier LeagueManchester United373.1091811902600
UEFA Europa LeagueManchester United974854200000
UEFA Champions LeagueManchester United643941201100
EFL CupManchester United319201001000
FA CupManchester United39710003000
2019/20
Liga PortugalSporting CP171.53087400310
Premier LeagueManchester United141.19387400200
UEFA Europa LeagueManchester United536231301000
UEFA Europa LeagueSporting CP545053200300
Allianz CupSporting CP436024000300
FA CupManchester United327710100100
Supercup Candido de OliveiraSporting CP19000000100
Taça de PortugalSporting CP14500001100
2018/19
Liga PortugalSporting CP332.9422013600900
UEFA Europa LeagueSporting CP870332000300
Taça de PortugalSporting CP766062000100
Allianz CupSporting CP538331101300
2017/18
Liga PortugalSporting CP332.807118201600
UEFA Champions LeagueSporting CP653811000200
UEFA Europa LeagueSporting CP656834100100
Taça de PortugalSporting CP537612002100
Allianz CupSporting CP430701001000
UEFA Champions League QualifyingSporting CP211202001200
2016/17
Serie AUC Sampdoria331.723520011200
Italy CupUC Sampdoria212201001000
2015/16
Serie AUdinese Calcio312.12034107710
Italy CupUdinese Calcio218000000100
2014/15
Serie AUdinese Calcio311.606320115500
Italy CupUdinese Calcio328311000100
2013/14
Serie AUdinese Calcio241.55446007400
Italy CupUdinese Calcio416000002000
Campionato Primavera Fase FinaleUdinese Primavera213510001100
Campionato Primavera Girone BUdinese Primavera213500000000
Coppa Italia PrimaveraUdinese Primavera19010000100
2012/13
Serie BNovara FC211.31442006200
Campionato Primavera Girone ANovara Primavera653830100200
Serie B Play-offNovara FC29900001000
Total carieră63850.6101991776117512241
Arată toate sezoanele (15)Arată mai puține sezoane

Ultimele meciuri

Bruno Fernandes: ultimele meciuri, cele mai noi primele
MeciRezultatRolMinNotăGPDȘut.Pe poartăxGPase
În deplasare: Leeds United · Premier League1:1EgalTitular906,200310,0737

Carieră și transferuri

  1. Sporting→Manchester United

    TransferSumă de transfer 65 mil. EUR · Valoare de piață 60 mil. EUR · Sezonul 2019/20

  2. Sampdoria→Sporting

    TransferSumă de transfer 9,7 mil. EUR · Valoare de piață 7,5 mil. EUR · Sezonul 2017/18

  3. Udinese→Sampdoria

    TransferSumă de transfer 6 mil. EUR · Valoare de piață 7,5 mil. EUR · Sezonul 2017/18

  4. Sampdoria→Udinese

    Sfârșit de împrumutValoare de piață 7,5 mil. EUR · Sezonul 2016/17

  5. Udinese→Sampdoria

    ÎmprumutSumă de transfer 1 mil. EUR · Valoare de piață 6,5 mil. EUR · Sezonul 2016/17

  6. Novara→Udinese

    TransferSumă de transfer 2,5 mil. EUR · Valoare de piață 3,5 mil. EUR · Sezonul 2013/14

  7. Boavista Y19→Novara

    TransferSumă de transfer 40 K EUR · Sezonul 2012/13

  8. Boavista U17→Boavista Y19

    TransferSezonul 2011/12

  9. Boavista U15→Boavista U17

    TransferSezonul 2009/10

  10. Boavista CJ→Boavista U15

    TransferSezonul 2007/08

  11. Infesta For.→Boavista CJ

    TransferSezonul 2004/05

Arată toate transferurile (11)Arată mai puține transferuri