Sari la conținut

Andrew Robertson

Fundaș stânga · Nr. 3

Vârstă
32
Înălțime
178 cm
Piciorul de bază
Stângul
Valoare de piață
7 mil. EUR

Statistici pe sezoane

Andrew Robertson: statistici pe sezoane și competiții, cele mai noi primele
Competiție și echipăMec.MinGPDAutog.IntrăriCGCR
2026/27
Premier LeagueTottenham Hotspur6436020100
EFL CupTottenham Hotspur133000100
2025/26
Premier LeagueLiverpool FC241.1721001300
UEFA Champions LeagueLiverpool FC7486110200
EFL CupLiverpool FC2157000010
FA CupLiverpool FC2180110000
Community ShieldLiverpool FC16000100
2024/25
Premier LeagueLiverpool FC332.492011431
UEFA Champions LeagueLiverpool FC8550010220
EFL CupLiverpool FC4278000100
2023/24
Premier LeagueLiverpool FC231.692320520
UEFA Europa LeagueLiverpool FC4304000100
FA CupLiverpool FC2111000100
EFL CupLiverpool FC187000000
2022/23
Premier LeagueLiverpool FC342.590080530
UEFA Champions LeagueLiverpool FC5379020100
FA CupLiverpool FC2180000010
Community ShieldLiverpool FC190010000
EFL CupLiverpool FC190000000
2021/22
Premier LeagueLiverpool FC292.5413100051
UEFA Champions LeagueLiverpool FC10826030110
EFL CupLiverpool FC4324000110
FA CupLiverpool FC4312020100
2020/21
Premier LeagueLiverpool FC383.386170020
UEFA Champions LeagueLiverpool FC10753000210
Community ShieldLiverpool FC190000000
FA CupLiverpool FC190000000
2019/20
Premier LeagueLiverpool FC363.1142120220
UEFA Champions LeagueLiverpool FC8649100120
FIFA Club World CupLiverpool FC2210000000
Community ShieldLiverpool FC190000000
FA CupLiverpool FC190000000
UEFA Super CupLiverpool FC190000000
2018/19
Premier LeagueLiverpool FC363.2190110040
UEFA Champions LeagueLiverpool FC121.008020030
2017/18
Premier LeagueLiverpool FC221.943150020
UEFA Champions LeagueLiverpool FC6540000010
EFL CupLiverpool FC190000000
FA CupLiverpool FC190000000
2016/17
Premier LeagueHull City332.736120250
EFL CupHull City4317000110
FA CupHull City2180010000
2015/16
ChampionshipHull City423.571250150
EFL CupHull City5510100020
Championship Play-OffsHull City3270101000
FA CupHull City299000110
2014/15
Premier LeagueHull City241.526020770
2013/14
Scottish PremiershipDundee United FC363.240360060
Scottish FA CupDundee United FC5445200010
Scottish League CupDundee United FC3260000010
2012/13
Scottish League TwoQueen's Park FC343.023230030
Scottish League CupQueen's Park FC3254000011
Scottish Challenge CupQueen's Park FC2180000000
Scottish FA CupQueen's Park FC2180000000
Scottish League One Play-offsQueen's Park FC2180000010
Total carieră58747.7392690258703
Arată toate sezoanele (15)Arată mai puține sezoane

Ultimele meciuri

Andrew Robertson: ultimele meciuri, cele mai noi primele
MeciRezultatRolMinNotăGPDȘut.Pe poartăPasePase %
Acasă: Coventry City · Premier League3:1VictorieTitular697,301002793 %

Carieră și transferuri

  1. Liverpool FC→Tottenham Hotspur

    TransferValoare de piață 7 mil. EUR · Sezonul 2026/27

  2. Hull City→Liverpool FC

    TransferSumă de transfer 9 mil. EUR · Valoare de piață 7 mil. EUR · Sezonul 2017/18

  3. Dundee United→Hull City

    TransferSumă de transfer 3,6 mil. EUR · Valoare de piață 600 K EUR · Sezonul 2014/15

  4. Queen's Park→Dundee United

    TransferSezonul 2013/14

  5. Queen's P. U20→Queen's Park

    TransferSezonul 2012/13

  6. Queen's P. U18→Queen's P. U20

    TransferSezonul 2011/12

  7. Queen's Park U1→Queen's P. U18

    TransferSezonul 2010/11

  8. Celtic Youth→Queen's Park U1

    TransferSezonul 2009/10

Arată toate transferurile (8)Arată mai puține transferuri