Moussa Diabate
Laituri · Nro 14
- Ikä
- 24
- Pituus
- 208 cm
Kausitilastot
| Sarja ja joukkue | O | Avaus | Min/O | P/O | LP/O | S/O | RI/O | BL/O | MP/O | KH % | 3P % | VH % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBACharlotte Hornets | 7 | 7 | 29,4 | 9,4 | 9,6 | 2,0 | 1,6 | 1,0 | 2,0 | 66,7 % | – | 76,9 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBACharlotte Hornets | 73 | 47 | 26,0 | 7,9 | 8,7 | 1,9 | 0,8 | 1,0 | 1,0 | 63,1 % | 50,0 % | 65,9 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBACharlotte Hornets | 71 | 8 | 17,5 | 5,7 | 6,2 | 0,8 | 0,6 | 0,6 | 0,9 | 59,6 % | 0,0 % | 59,5 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBALA Clippers | 11 | 0 | 5,8 | 2,6 | 2,2 | 0,4 | 0,5 | 0,1 | 0,2 | 52,6 % | 0,0 % | 64,3 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBALA Clippers | 22 | 1 | 8,9 | 2,7 | 2,3 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 51,1 % | 50,0 % | 62,5 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NCAAMichigan Wolverines | 32 | 26 | 24,9 | 9,0 | 6,0 | 0,8 | 0,3 | 0,9 | 1,5 | 54,2 % | 21,4 % | 61,9 % |
| Ura yhteensä | 216 | 89 | 20,4 | 6,6 | 6,5 | 1,1 | 0,6 | 0,7 | 1,0 | 59,5 % | 20,8 % | 63,5 % |
Näytä kaikki kaudet (6)Näytä vähemmän kausia
Viimeisimmät ottelut
| Ottelu | Tulos | Rooli | Min | P | LP | S | RI | BL | MP | Vi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KKotona: Detroit Pistons · NBA | 91:124Häviö | Avaus | 24 | 7 | 9 | 2 | 3 | 1 | 0 | 1 |
| KKotona: Philadelphia 76ers · NBA | 104:109Häviö | Avaus | 28 | 10 | 8 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 |
| VVieraissa: Washington Wizards · NBA | 95:79Häviö | Avaus | 31 | 10 | 12 | 1 | 2 | 0 | 1 | 3 |
| VVieraissa: Detroit Pistons · NBA | 97:89Häviö | Avaus | 35 | 9 | 9 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 |
| KKotona: Washington Wizards · NBA | 110:103Voitto | Avaus | 35 | 11 | 17 | 3 | 1 | 3 | 1 | 3 |
| KKotona: Miami Heat · NBA | 115:110Voitto | Avaus | 22 | 4 | 5 | 2 | 2 | 0 | 1 | 3 |
| KKotona: Atlanta Hawks · NBA | 81:128Häviö | Avaus | 21 | 5 | 8 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| VVieraissa: Brooklyn Nets · NBA | 103:110Voitto | Avaus | 34 | 17 | 8 | 3 | 5 | 0 | 4 | 4 |