Celta Vigo – Racing Santander: laguppställningar
Laguppställningar
- 13 I. Radu, Betyg 7,9
- 21 S. Cáceres, Betyg 7,2
- 18 Yoel Lago, Betyg 7,3, Gult kort
- 15 Álvaro Núñez, Betyg 7,0
- 23 Hugo Álvarez, Lagkapten, Betyg 8,2
- 8 Miguel Román, Betyg 8,9, Mål, Utbytt
- 6 I. Moriba, Betyg 8,6, Mål
- 17 Javi Rueda, Betyg 6,3, Gult kort, Utbytt
- 19 W. Swedberg, Betyg 6,3, Utbytt
- 9 Ferran Jutglà, Betyg 6,2, Utbytt
- 16 Hugo González, Betyg 7,8, Mål, Utbytt
- 13 Julen Agirrezabala, Betyg 5,9
- 17 Jorge Salinas, Betyg 5,9
- 24 J. Belocian, Betyg 5,6, Gult kort
- 5 Pablo Ramón, Betyg 6,3, Gult kort
- 2 Álvaro Mantilla, Lagkapten, Betyg 6,3, Utbytt
- 23 Iván Martín, Betyg 6,7, Utbytt
- 8 André Almeida, Betyg 7,2, Utbytt
- 19 Iker Luque, Betyg 6,7
- 10 Iñigo Vicente, Betyg 6,0, Gult kort
- 15 Pablo García, Betyg 5,9, Utbytt
- 21 M. Zabiri, Betyg 6,3, Gult kort, Utbytt
Laguppställningar
Celta Vigo
Avbytare som inte spelade
Racing Santander
Avbytare som inte spelade
Spelarstatistik
| Spelare | Min | Betyg | Mål | A | Skott | SPM | xG | Pass | Pass% | Nyckelp | Tackl | Brytn | Duell | Rädd | GK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Celta Vigo | |||||||||||||||
| 13I. Radu | 90 | 7,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 32 | 78 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 |
| 21S. Cáceres | 90 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 47 | 87 % | 0 | 3 | 2 | 6 | 0 | 0 |
| 18Yoel Lago | 90 | 7,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,09 | 39 | 95 % | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 | 1 |
| 15Álvaro Núñez | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,04 | 49 | 90 % | 0 | 2 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| 23Hugo ÁlvarezC | 90 | 8,2 | 0 | 2 | 0 | 0 | – | 28 | 86 % | 2 | 2 | 2 | 3 | 0 | 0 |
| 8Miguel Román | 84 | 8,9 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0,07 | 56 | 88 % | 1 | 4 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 6I. Moriba | 90 | 8,6 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0,15 | 41 | 93 % | 0 | 6 | 3 | 7 | 0 | 0 |
| 17Javi Rueda | 45 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,03 | 23 | 74 % | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 19W. Swedberg | 64 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 11 | 82 % | 0 | 3 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| 9Ferran Jutglà | 63 | 6,2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,06 | 11 | 55 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 16Hugo González | 45 | 7,8 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0,79 | 17 | 88 % | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 7Borja Iglesias | 27 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 12 | 92 % | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 22Javi Galán | 26 | 7,4 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 19 | 95 % | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 11Pablo Durán | 45 | 8,2 | 2 | 0 | 3 | 3 | 0,75 | 13 | 77 % | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 5Sergio Carreira | 45 | 7,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 27 | 85 % | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 30H. Burcio | 10 | 6,6 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,16 | 6 | 83 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Racing Santander | |||||||||||||||
| 13Julen Agirrezabala | 90 | 5,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 17 | 82 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 |
| 17Jorge Salinas | 90 | 5,9 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,05 | 67 | 87 % | 0 | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 24J. Belocian | 90 | 5,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 64 | 94 % | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 |
| 5Pablo Ramón | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,03 | 72 | 93 % | 0 | 3 | 1 | 5 | 0 | 1 |
| 2Álvaro MantillaC | 63 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 49 | 84 % | 0 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 23Iván Martín | 84 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 65 | 88 % | 1 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 8André Almeida | 63 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 63 | 94 % | 3 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 19Iker Luque | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,02 | 40 | 90 % | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 10Iñigo Vicente | 90 | 6,0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,19 | 86 | 85 % | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 15Pablo García | 63 | 5,9 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,04 | 16 | 94 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21M. Zabiri | 75 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,03 | 8 | 88 % | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 |
| 20Sergio Canales | 27 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 20 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 7G. Guliashvili | 15 | 6,5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,37 | 3 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 3Aarón Martín | 27 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 22 | 77 % | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 6Íñigo Sainz-Maza | 10 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 6 | 100 % | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 12Asier Villalibre | 27 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,02 | 7 | 71 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |