Universitatea Cluj – FC Arges: laguppställningar
Laguppställningar
- 1 Ştefan Daniel Lefter, Betyg 7,1
- 27 A. Chipciu, Betyg 6,5
- 23 E. Capradossi, Betyg 6,1, Utbytt
- 22 F. Poulolo, Betyg 6,2
- 24 D. Mikanović, Betyg 6,5
- 94 O. Bic, Betyg 6,9
- 11 M. Ștefănescu, Betyg 7,0
- 7 M. Drammeh, Betyg 6,0, Utbytt
- 29 O. Mendy, Betyg 6,1, Gult kort, Utbytt
- 19 I. Macalou, Betyg 6,1, Utbytt
- 17 J. Lukić, Betyg 8,0, Mål, Gult kort
- 77 I. Nikić, Betyg 6,7
- 23 F. Borţa, Betyg 6,3
- 3 L. Sadriu, Betyg 5,7
- 15 Guilherme Garutti, Betyg 6,2, Utbytt
- 25 Tiago Gonçalves, Betyg 6,0, Utbytt
- 16 I. Rădescu, Betyg 6,5, Gult kort, Utbytt
- 26 D. Oancea, Betyg 5,8, Gult kort
- 2 A. Tofan, Betyg 6,3
- 11 Y. Pîrvu, Betyg 7,9, Mål
- 17 Ricardo Matos, Betyg 7,3, Mål, Utbytt
- 19 C. Micovschi, Betyg 6,6, Utbytt
Laguppställningar
Universitatea Cluj
Avbytare som inte spelade
Spelarstatistik
| Spelare | Min | Betyg | Mål | A | Skott | SPM | Pass | Pass% | Nyckelp | Tackl | Brytn | Duell | Rädd | GK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Universitatea Cluj | ||||||||||||||
| 1Ştefan Daniel Lefter | 90 | 7,1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 | 54 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 |
| 27A. Chipciu | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 25 | 72 % | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 |
| 23E. Capradossi | 13 | 6,1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22F. Poulolo | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 25 | 68 % | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 24D. Mikanović | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 60 % | 0 | 5 | 2 | 7 | 0 | 0 |
| 94O. Bic | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 2 | 2 | 30 | 100 % | 1 | 3 | 1 | 5 | 0 | 0 |
| 11M. Ștefănescu | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 23 | 96 % | 3 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 7M. Drammeh | 33 | 6,0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 60 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 29O. Mendy | 71 | 6,1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 12 | 75 % | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 1 |
| 19I. Macalou | 71 | 6,1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 20 | 55 % | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 17J. Lukić | 90 | 8,0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 46 | 78 % | 3 | 1 | 1 | 13 | 0 | 1 |
| 6I. Cristea | 77 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 32 | 91 % | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 25A. Aliev | 19 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 75 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 18Pedro Pinho | 57 | 5,6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 31 | 71 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 33J. Stanojev | 19 | 5,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 67 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| FC Arges | ||||||||||||||
| 77I. Nikić | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 | 54 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 0 |
| 23F. Borţa | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 36 | 78 % | 1 | 6 | 0 | 10 | 0 | 0 |
| 3L. Sadriu | 90 | 5,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 26 | 62 % | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 15Guilherme Garutti | 45 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 50 % | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| 25Tiago Gonçalves | 45 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 54 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16I. Rădescu | 75 | 6,5 | 0 | 0 | 3 | 1 | 28 | 64 % | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 |
| 26D. Oancea | 90 | 5,8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 | 57 % | 4 | 2 | 2 | 5 | 0 | 1 |
| 2A. Tofan | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 22 | 82 % | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 11Y. Pîrvu | 90 | 7,9 | 1 | 0 | 4 | 3 | 22 | 77 % | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 |
| 17Ricardo Matos | 81 | 7,3 | 1 | 0 | 3 | 2 | 25 | 64 % | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 19C. Micovschi | 72 | 6,6 | 0 | 0 | 2 | 1 | 14 | 79 % | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 69O. Adefunyibomi | 15 | 6,1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 100 % | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 96S. Balaure | 18 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 91 % | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 20P. Dulcea | 45 | 6,4 | 0 | 1 | 1 | 1 | 31 | 81 % | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 |
| 92T. Luvambo | 45 | 6,1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 13 | 77 % | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 8M. Mamadou | 9 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |