Universitatea Cluj – FC Argeș: formații
Formații
- 1 Ştefan Daniel Lefter, Notă 7,1
- 27 A. Chipciu, Notă 6,5
- 23 E. Capradossi, Notă 6,1, Înlocuit
- 22 F. Poulolo, Notă 6,2
- 24 D. Mikanović, Notă 6,5
- 94 O. Bic, Notă 6,9
- 11 M. Ștefănescu, Notă 7,0
- 7 M. Drammeh, Notă 6,0, Înlocuit
- 29 O. Mendy, Notă 6,1, Cartonaș galben, Înlocuit
- 19 I. Macalou, Notă 6,1, Înlocuit
- 17 J. Lukić, Notă 8,0, Gol, Cartonaș galben
- 77 I. Nikić, Notă 6,7
- 23 F. Borţa, Notă 6,3
- 3 L. Sadriu, Notă 5,7
- 15 Guilherme Garutti, Notă 6,2, Înlocuit
- 25 Tiago Gonçalves, Notă 6,0, Înlocuit
- 16 I. Rădescu, Notă 6,5, Cartonaș galben, Înlocuit
- 26 D. Oancea, Notă 5,8, Cartonaș galben
- 2 A. Tofan, Notă 6,3
- 11 Y. Pîrvu, Notă 7,9, Gol
- 17 Ricardo Matos, Notă 7,3, Gol, Înlocuit
- 19 C. Micovschi, Notă 6,6, Înlocuit
Loturile meciului
Universitatea Cluj
Rezerve nefolosite
Statistici jucători
| Jucător | Min | Notă | G | PD | Șut. | Pe poartă | Pase | Pase % | Pase cheie | Depos. | Interc. | Dueluri | Parade | CG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Universitatea Cluj | ||||||||||||||
| 1Ştefan Daniel Lefter | 90 | 7,1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 | 54 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 |
| 27A. Chipciu | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 25 | 72 % | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 |
| 23E. Capradossi | 13 | 6,1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22F. Poulolo | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 25 | 68 % | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 24D. Mikanović | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 60 % | 0 | 5 | 2 | 7 | 0 | 0 |
| 94O. Bic | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 2 | 2 | 30 | 100 % | 1 | 3 | 1 | 5 | 0 | 0 |
| 11M. Ștefănescu | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 23 | 96 % | 3 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 7M. Drammeh | 33 | 6,0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 60 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 29O. Mendy | 71 | 6,1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 12 | 75 % | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 1 |
| 19I. Macalou | 71 | 6,1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 20 | 55 % | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 17J. Lukić | 90 | 8,0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 46 | 78 % | 3 | 1 | 1 | 13 | 0 | 1 |
| 6I. Cristea | 77 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 32 | 91 % | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 25A. Aliev | 19 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 75 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 18Pedro Pinho | 57 | 5,6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 31 | 71 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 33J. Stanojev | 19 | 5,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 67 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| FC Argeș | ||||||||||||||
| 77I. Nikić | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 | 54 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 0 |
| 23F. Borţa | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 36 | 78 % | 1 | 6 | 0 | 10 | 0 | 0 |
| 3L. Sadriu | 90 | 5,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 26 | 62 % | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 15Guilherme Garutti | 45 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 50 % | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| 25Tiago Gonçalves | 45 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 54 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16I. Rădescu | 75 | 6,5 | 0 | 0 | 3 | 1 | 28 | 64 % | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 |
| 26D. Oancea | 90 | 5,8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 | 57 % | 4 | 2 | 2 | 5 | 0 | 1 |
| 2A. Tofan | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 22 | 82 % | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 11Y. Pîrvu | 90 | 7,9 | 1 | 0 | 4 | 3 | 22 | 77 % | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 |
| 17Ricardo Matos | 81 | 7,3 | 1 | 0 | 3 | 2 | 25 | 64 % | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 19C. Micovschi | 72 | 6,6 | 0 | 0 | 2 | 1 | 14 | 79 % | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 69O. Adefunyibomi | 15 | 6,1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 100 % | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 96S. Balaure | 18 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 91 % | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 20P. Dulcea | 45 | 6,4 | 0 | 1 | 1 | 1 | 31 | 81 % | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 |
| 92T. Luvambo | 45 | 6,1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 13 | 77 % | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 8M. Mamadou | 9 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |