Sepsi Sfantu Gheorghe – CFR Cluj: laguppställningar
Laguppställningar
- 91 D. Lazar, Betyg 8,2
- 3 Fábio Vianna, Betyg 6,5
- 31 L. Rose, Betyg 7,6, Mål, Utbytt
- 4 S. Karamoko, Betyg 6,9
- 2 Cascardo, Betyg 6,3, Utbytt
- 7 R. Silaghi, Betyg 7,0, Utbytt
- 6 N. Păun, Lagkapten, Betyg 7,2
- 17 D. Andrei, Betyg 7,6
- 23 Hunor Batzula, Betyg 6,2
- 88 C. Davordzie, Betyg 6,0, Utbytt
- 20 Nacho Heras, Betyg 8,3, Mål
- 31 O. Vâlceanu, Betyg 6,9
- 14 Simão Rocha, Betyg 6,2
- 21 C. Ignat, Betyg 7,2
- 47 C. Braun, Betyg 6,3
- 45 M. Camora, Lagkapten, Betyg 6,3, Gult kort
- 7 A. Nalić, Betyg 6,5
- 6 O. Perianu, Betyg 6,3
- 86 V. Kun, Betyg 6,5, Utbytt
- 17 L. Biliboc, Betyg 6,7, Utbytt
- 9 S. Dražić, Betyg 6,6
- 11 A. Cordea, Betyg 8,0, Mål
Laguppställningar
Sepsi Sfantu Gheorghe
Avbytare som inte spelade
CFR Cluj
Avbytare som inte spelade
Spelarstatistik
| Spelare | Min | Betyg | Mål | A | Skott | SPM | Pass | Pass% | Nyckelp | Tackl | Brytn | Duell | Rädd | GK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sepsi Sfantu Gheorghe | ||||||||||||||
| 91D. Lazar | 90 | 8,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 | 67 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 3Fábio Vianna | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 | 78 % | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 31L. Rose | 80 | 7,6 | 1 | 0 | 1 | 1 | 63 | 90 % | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 4S. Karamoko | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 48 | 88 % | 1 | 1 | 4 | 2 | 0 | 0 |
| 2Cascardo | 75 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 52 | 87 % | 3 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 7R. Silaghi | 82 | 7,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 | 98 % | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 6N. PăunC | 90 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 73 | 82 % | 0 | 3 | 2 | 5 | 0 | 0 |
| 17D. Andrei | 90 | 7,6 | 0 | 1 | 2 | 0 | 44 | 80 % | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 23Hunor Batzula | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 37 | 86 % | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 88C. Davordzie | 45 | 6,0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 11 | 91 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20Nacho Heras | 90 | 8,3 | 1 | 0 | 3 | 3 | 47 | 87 % | 3 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 28V. Daguin | 8 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 9B. Cmiljanić | 45 | 6,7 | 1 | 0 | 2 | 1 | 9 | 78 % | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 21A. Dobrosavlevici | 10 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 40 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25B. Oteliță | 15 | 7,9 | 0 | 1 | 0 | 0 | 9 | 89 % | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| CFR Cluj | ||||||||||||||
| 31O. Vâlceanu | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 | 56 % | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | 0 |
| 14Simão Rocha | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 68 | 84 % | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 21C. Ignat | 90 | 7,2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 56 | 82 % | 1 | 2 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| 47C. Braun | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 40 | 83 % | 0 | 3 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| 45M. CamoraC | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 | 84 % | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 |
| 7A. Nalić | 90 | 6,5 | 0 | 1 | 2 | 1 | 47 | 79 % | 3 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 |
| 6O. Perianu | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 | 74 % | 0 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 86V. Kun | 69 | 6,5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 27 | 81 % | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 |
| 17L. Biliboc | 69 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 | 67 % | 0 | 1 | 1 | 6 | 0 | 0 |
| 9S. Dražić | 90 | 6,6 | 0 | 0 | 2 | 1 | 13 | 85 % | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| 11A. Cordea | 90 | 8,0 | 1 | 0 | 3 | 2 | 31 | 74 % | 5 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 19S. Buș | 21 | 6,9 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | 60 % | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 77A. Șfaiț | 21 | 6,6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 16 | 88 % | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |