Sari la conținut

Youri Tielemans

Mijlocaș central · Nr. 18

Vârstă
29
Înălțime
176 cm
Piciorul de bază
Dreptul
Valoare de piață
40 mil. EUR

Statistici pe sezoane

Youri Tielemans: statistici pe sezoane și competiții, cele mai noi primele
Competiție și echipăMec.MinGPDPen.IntrăriCGCR
2026/27
Premier LeagueManchester United7547010000
UEFA Champions LeagueManchester United2111010000
EFL CupManchester United190010000
2025/26
Premier LeagueAston Villa251.863040400
UEFA Europa LeagueAston Villa9642230220
FA CupAston Villa181000100
2024/25
Premier LeagueAston Villa363.032370140
UEFA Champions LeagueAston Villa121.046230010
FA CupAston Villa5433000000
2023/24
Premier LeagueAston Villa321.6212701530
UEFA Conference LeagueAston Villa9752110120
FA CupAston Villa2153000010
UEFA Conference League QualifyingAston Villa2113000100
EFL CupAston Villa178000000
2022/23
Premier LeagueLeicester City312.351321440
EFL CupLeicester City4298100100
FA CupLeicester City2180000000
2021/22
Premier LeagueLeicester City322.634642330
UEFA Conference LeagueLeicester City8690000000
UEFA Europa LeagueLeicester City5367010110
EFL CupLeicester City2180000000
FA CupLeicester City2155101000
Community ShieldLeicester City171000000
2020/21
Premier LeagueLeicester City383.358642150
UEFA Europa LeagueLeicester City7540000120
FA CupLeicester City6540321010
2019/20
Premier LeagueLeicester City372.834360520
EFL CupLeicester City5439220000
FA CupLeicester City2120000100
2018/19
Ligue 1AS Monaco201.684511050
Premier LeagueLeicester City131.092350020
UEFA Champions LeagueAS Monaco6540000030
Coupe de la LigueAS Monaco2180000010
Coupe de FranceAS Monaco190000000
Trophée des ChampionsAS Monaco190000000
2017/18
Ligue 1AS Monaco271.566010910
UEFA Champions LeagueAS Monaco4311100010
Coupe de la LigueAS Monaco270000100
Coupe de FranceAS Monaco127000110
Trophée des ChampionsAS Monaco190010000
2016/17
Jupiler Pro LeagueRSC Anderlecht272.3031285150
UEFA Europa LeagueRSC Anderlecht11933301030
Jupiler Pro League Champions' Play-OffsRSC Anderlecht10739150110
UEFA Champions League QualifyingRSC Anderlecht2180100000
UEFA Europa League QualifyingRSC Anderlecht2152111000
Croky CupRSC Anderlecht1120010000
2015/16
Jupiler Pro LeagueRSC Anderlecht241.721421530
Jupiler Pro League Champions' Play-OffsRSC Anderlecht10858211010
UEFA Europa LeagueRSC Anderlecht9495010410
Croky CupRSC Anderlecht2180101000
2014/15
Jupiler Pro LeagueRSC Anderlecht292.310342320
Jupiler Pro League Champions' Play-OffsRSC Anderlecht10748310210
UEFA Champions LeagueRSC Anderlecht6471000100
Croky CupRSC Anderlecht4272201100
UEFA Europa LeagueRSC Anderlecht2161010000
Volkswagen SupercupRSC Anderlecht190000000
2013/14
Jupiler Pro LeagueRSC Anderlecht191.118020810
Jupiler Pro League Champions' Play-OffsRSC Anderlecht10900140010
UEFA Champions LeagueRSC Anderlecht4190000200
Croky CupRSC Anderlecht2136100000
Total carieră58945.13679882181640
Arată toate sezoanele (14)Arată mai puține sezoane

Ultimele meciuri

Youri Tielemans: ultimele meciuri, cele mai noi primele
MeciRezultatRolMinNotăGPDȘut.Pe poartăxGPase
În deplasare: Leeds United · Premier League1:1EgalTitular847,701100,0226

Carieră și transferuri

  1. Aston Villa→Manchester United

    TransferSumă de transfer 41 mil. EUR · Valoare de piață 30 mil. EUR · Sezonul 2026/27

  2. Leicester→Aston Villa

    TransferValoare de piață 25 mil. EUR · Sezonul 2023/24

  3. Monaco→Leicester

    TransferSumă de transfer 45 mil. EUR · Valoare de piață 38 mil. EUR · Sezonul 2019/20

  4. Leicester→Monaco

    Sfârșit de împrumutValoare de piață 38 mil. EUR · Sezonul 2018/19

  5. Monaco→Leicester

    ÎmprumutValoare de piață 18 mil. EUR · Sezonul 2018/19

  6. RSC Anderlecht→Monaco

    TransferSumă de transfer 25 mil. EUR · Valoare de piață 22 mil. EUR · Sezonul 2017/18

  7. Anderlecht U17→RSC Anderlecht

    TransferSezonul 2013/14

  8. Anderlecht Yth.→Anderlecht U17

    TransferSezonul 2012/13

Arată toate transferurile (8)Arată mai puține transferuri