David de Gea
Portar · Nr. 43
- Vârstă
- 35
- Înălțime
- 192 cm
- Piciorul de bază
- Dreptul
- Valoare de piață
- 3,5 mil. EUR
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Min | G | PD | Autog. | Intrări | CG | CR | Fără gol | GP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||
| Serie AFiorentina | 9 | 810 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 21 |
| Italy CupFiorentina | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 2025/26 | ||||||||||
| Serie AFiorentina | 37 | 3.330 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 49 |
| UEFA Conference LeagueFiorentina | 7 | 614 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 8 |
| UEFA Conference League QualifyingFiorentina | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| 2024/25 | ||||||||||
| Serie AFiorentina | 35 | 3.150 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 11 | 38 |
| UEFA Conference LeagueFiorentina | 5 | 480 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 |
| UEFA Conference League QualifyingFiorentina | 2 | 210 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
| 2022/23 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 38 | 3.420 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 | 43 |
| UEFA Europa LeagueManchester United | 12 | 1.080 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 12 |
| FA CupManchester United | 6 | 570 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 |
| EFL CupManchester United | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
| 2021/22 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 38 | 3.420 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 57 |
| Liga CampionilorManchester United | 7 | 630 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 |
| FA CupManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 2020/21 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 26 | 2.295 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 32 |
| Liga CampionilorManchester United | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 |
| UEFA Europa LeagueManchester United | 5 | 480 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 |
| 2019/20 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 38 | 3.420 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 13 | 36 |
| EFL CupManchester United | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 |
| UEFA Europa LeagueManchester United | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| FA CupManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| 2018/19 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 38 | 3.420 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 | 54 |
| Liga CampionilorManchester United | 9 | 810 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 9 |
| 2017/18 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 37 | 3.330 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 | 28 |
| Liga CampionilorManchester United | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 |
| FA CupManchester United | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| UEFA Super CupManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 2016/17 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 35 | 3.150 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 14 | 29 |
| EFL CupManchester United | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
| UEFA Europa LeagueManchester United | 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
| Community ShieldManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| FA CupManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2015/16 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 34 | 3.060 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 15 | 33 |
| FA CupManchester United | 6 | 570 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
| Liga CampionilorManchester United | 6 | 540 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 |
| UEFA Europa LeagueManchester United | 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| EFL CupManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 2014/15 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 37 | 3.314 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 36 |
| FA CupManchester United | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 |
| EFL CupManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
| 2013/14 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 37 | 3.330 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 12 | 43 |
| Liga CampionilorManchester United | 10 | 900 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 9 |
| EFL CupManchester United | 4 | 390 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 |
| Community ShieldManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 2012/13 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 28 | 2.520 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 26 |
| Liga CampionilorManchester United | 7 | 630 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 |
| FA CupManchester United | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 |
| EFL CupManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2011/12 | ||||||||||
| Premier LeagueManchester United | 29 | 2.610 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 29 |
| Liga CampionilorManchester United | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 |
| UEFA Europa LeagueManchester United | 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 |
| Community ShieldManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| FA CupManchester United | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 2010/11 | ||||||||||
| LaLigaAtlético Madrid | 38 | 3.420 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 11 | 53 |
| Copa del ReyAtlético Madrid | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
| UEFA Europa LeagueAtlético Madrid | 5 | 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 |
| UEFA Super CupAtlético Madrid | 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 2009/10 | ||||||||||
| LaLigaAtlético Madrid | 19 | 1.710 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 28 |
| UEFA Europa LeagueAtlético Madrid | 8 | 761 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7 |
| Copa del ReyAtlético Madrid | 7 | 630 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 |
| Liga CampionilorAtlético Madrid | 1 | 65 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 2008/09 | ||||||||||
| Segunda División B - Grupo II (-20/21)Atlético Madrileño | 35 | 3.150 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 10 | 38 |
| Total carieră | 763 | 68.789 | 0 | 3 | 1 | 2 | 14 | 0 | 246 | 871 |
Arată toate sezoanele (18)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Notă | Parade | G | PD | Pase | Pase % | CG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DÎn deplasare: Sassuolo · Serie A | 2:4Victorie | Titular | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 17 | 71 % | 0 |
| AAcasă: Atalanta · Serie A | 2:2Egal | Titular | 90 | 6,5 | 3 | 0 | 0 | 30 | 77 % | 0 |
| DÎn deplasare: Inter · Serie A | 2:1Înfrângere | Titular | 90 | 7,6 | 8 | 0 | 0 | 44 | 59 % | 0 |
| AAcasă: Como · Serie A | 1:3Înfrângere | Titular | 90 | 6,7 | 5 | 0 | 0 | 18 | 83 % | 0 |
| DÎn deplasare: Genoa · Serie A | 2:1Înfrângere | Titular | 90 | 6,6 | 2 | 0 | 0 | 23 | 96 % | 0 |
| AAcasă: Napoli · Serie A | 1:1Egal | Titular | 90 | 8,3 | 4 | 0 | 0 | 17 | 59 % | 1 |
| DÎn deplasare: Venezia · Serie A | 2:4Victorie | Titular | 90 | 6,1 | 1 | 0 | 0 | 23 | 65 % | 0 |
| AAcasă: Torino · Serie A | 1:2Înfrângere | Titular | 90 | 6,6 | 2 | 0 | 0 | 15 | 73 % | 0 |
| AAcasă: Frosinone · Serie A | 0:3Înfrângere | Titular | 90 | 6,0 | 3 | 0 | 0 | 29 | 45 % | 0 |
| DÎn deplasare: AS Roma · Serie A | 4:0Înfrângere | Titular | 90 | 6,2 | 4 | 0 | 0 | 34 | 47 % | 0 |
Carieră și transferuri
No Club→Fiorentina
Manchester United→No Club
Atl. Madrileño→Atlético Madrid
Atl. Madrid U19→Atl. Madrileño
Atl. Madrid U17→Atl. Madrid U19