Moussa Cisse
Pivot · Nr. 30
- Vârstă
- 24
- Înălțime
- 211 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBADallas Mavericks | 4 | – | 3,3 | 2,5 | 1,3 | – | – | – | – | 80,0 % | – | 50,0 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBADallas Mavericks | 38 | 1 | 13,9 | 4,5 | 5,7 | 0,2 | 0,5 | 1,2 | 0,8 | 57,4 % | – | 46,9 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NCAAMemphis Tigers | 35 | 16 | 18,2 | 5,7 | 6,5 | 0,5 | 0,7 | 1,6 | 1,0 | 54,8 % | 0,0 % | 48,8 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NCAAMemphis Tigers | 26 | 17 | 17,5 | 4,5 | 4,6 | 0,3 | 0,7 | 1,4 | 1,0 | 55,8 % | 0,0 % | 26,3 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NCAAMemphis Tigers | 32 | 20 | 22,6 | 6,8 | 8,0 | 0,6 | 0,3 | 1,9 | 1,2 | 58,2 % | 0,0 % | 41,0 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NCAAMemphis Tigers | 29 | 26 | 20,0 | 7,2 | 6,5 | 0,3 | 0,4 | 1,9 | 1,3 | 55,9 % | 0,0 % | 56,2 % |
| Total carieră | 164 | 80 | 17,9 | 5,6 | 6,2 | 0,4 | 0,5 | 1,5 | 1,0 | 56,7 % | 0,0 % | 46,4 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AAcasă: Sacramento Kings · NBA | 100:115Înfrângere | Rez. | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| AAcasă: Oklahoma City Thunder · NBA | 120:96Victorie | Rez. | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| AAcasă: San Antonio Spurs · NBA | 106:122Înfrângere | Rez. | 5 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| DÎn deplasare: Indiana Pacers · NBA | 105:121Victorie | Rez. | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| DÎn deplasare: Houston Rockets · NBA | 128:110Înfrângere | Rez. | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |