Lauri Markkanen
Extremă · Nr. 23
- Vârstă
- 29
- Înălțime
- 216 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBAUtah Jazz | 5 | 5 | 28,6 | 15,4 | 5,6 | 1,6 | 0,6 | 0,6 | 1,4 | 35,5 % | 30,8 % | 87,5 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBAUtah Jazz | 42 | 42 | 34,4 | 26,7 | 6,9 | 2,1 | 1,0 | 0,5 | 1,5 | 47,7 % | 35,5 % | 89,6 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBAUtah Jazz | 47 | 47 | 31,4 | 19,0 | 5,9 | 1,5 | 0,7 | 0,4 | 1,4 | 42,3 % | 34,6 % | 87,6 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBAUtah Jazz | 55 | 55 | 33,1 | 23,2 | 8,2 | 2,0 | 0,9 | 0,5 | 1,4 | 48,0 % | 39,9 % | 89,9 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBAUtah Jazz | 66 | 66 | 34,4 | 25,6 | 8,6 | 1,9 | 0,6 | 0,6 | 1,9 | 49,9 % | 39,2 % | 87,5 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NBACleveland Cavaliers | 61 | 61 | 30,8 | 14,8 | 5,7 | 1,3 | 0,7 | 0,5 | 0,9 | 44,5 % | 35,8 % | 86,8 % |
| Total carieră | 276 | 276 | 32,7 | 21,6 | 7,1 | 1,7 | 0,8 | 0,5 | 1,4 | 46,8 % | 37,1 % | 88,3 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DÎn deplasare: San Antonio Spurs · NBA | 119:97Înfrângere | Titular | 31 | 22 | 8 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| AAcasă: Portland Trail Blazers · NBA | 90:112Înfrângere | Titular | 29 | 13 | 6 | 1 | 2 | 2 | 2 | 6 |
| AAcasă: Memphis Grizzlies · NBA | 105:110Înfrângere | Titular | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| AAcasă: Los Angeles Lakers · NBA | 123:132Înfrângere | Titular | 37 | 28 | 6 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| AAcasă: New Orleans Pelicans · NBA | 120:119Victorie | Titular | 34 | 16 | 6 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| DÎn deplasare: Memphis Grizzlies · NBA | 123:103Înfrângere | Titular | 36 | 18 | 9 | 3 | 0 | 1 | 3 | 1 |