Alperen Sengun
Pivot · Nr. 28
- Vârstă
- 24
- Înălțime
- 211 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBAHouston Rockets | 6 | 6 | 34,3 | 23,3 | 8,7 | 7,8 | 1,5 | 0,8 | 3,2 | 57,5 % | 53,9 % | 73,5 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBAHouston Rockets | 72 | 72 | 33,3 | 20,4 | 8,9 | 6,2 | 1,2 | 1,1 | 3,2 | 51,9 % | 30,5 % | 69,2 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBAHouston Rockets | 76 | 76 | 31,5 | 19,1 | 10,3 | 4,9 | 1,1 | 0,8 | 2,6 | 49,6 % | 23,3 % | 69,2 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBAHouston Rockets | 63 | 63 | 32,5 | 21,1 | 9,3 | 5,0 | 1,2 | 0,7 | 2,6 | 53,7 % | 29,7 % | 69,3 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBAHouston Rockets | 75 | 72 | 28,9 | 14,8 | 9,0 | 3,9 | 0,9 | 0,9 | 2,6 | 55,3 % | 33,3 % | 71,5 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NBAHouston Rockets | 72 | 13 | 20,7 | 9,6 | 5,5 | 2,6 | 0,8 | 0,9 | 2,0 | 47,4 % | 24,8 % | 71,1 % |
| Total carieră | 364 | 302 | 29,4 | 17,0 | 8,6 | 4,5 | 1,1 | 0,9 | 2,6 | 51,9 % | 28,7 % | 69,9 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AAcasă: Boston Celtics · NBA | 109:93Victorie | Titular | 38 | 26 | 7 | 10 | 2 | 2 | 1 | 4 |
| AAcasă: Oklahoma City Thunder · NBA | 119:98Victorie | Titular | 33 | 16 | 9 | 9 | 0 | 1 | 2 | 4 |
| AAcasă: Atlanta Hawks · NBA | 120:110Victorie | Titular | 37 | 29 | 9 | 9 | 6 | 1 | 6 | 4 |
| DÎn deplasare: Atlanta Hawks · NBA | 114:121Victorie | Titular | 32 | 17 | 9 | 7 | 1 | 0 | 3 | 2 |
| DÎn deplasare: San Antonio Spurs · NBA | 110:114Victorie | Titular | 36 | 29 | 7 | 7 | 0 | 1 | 3 | 2 |
| AAcasă: Dallas Mavericks · NBA | 128:110Victorie | Titular | 30 | 23 | 10 | 5 | 0 | 0 | 4 | 4 |