Matchsammanfattning
Från vår dataSlutresultat: VfL Bochum 1 – 1 Greuther Fürth.
| Statistik | VfL Bochum | Greuther Fürth |
|---|---|---|
| Senaste 5 |
Från ScanOdds data: tabell och senaste resultat.
Slutresultat: VfL Bochum 1 – 1 Greuther Fürth.
| Statistik | VfL Bochum | Greuther Fürth |
|---|---|---|
| Senaste 5 |
Från ScanOdds data: tabell och senaste resultat.
Bollinnehav: VfL Bochum 48 %, Greuther Fürth 52 %
Förväntade mål: VfL Bochum 1,53, Greuther Fürth 1,64
Skott: VfL Bochum 16, Greuther Fürth 18
Skott på mål: VfL Bochum 5, Greuther Fürth 6
Hörnor: VfL Bochum 3, Greuther Fürth 7
Passningar: VfL Bochum 443, Greuther Fürth 452
Målvaktsspel
Räddningar: VfL Bochum 4, Greuther Fürth 3
Disciplin
Regelbrott: VfL Bochum 7, Greuther Fürth 7
Offside: VfL Bochum 5, Greuther Fürth 2
Gula kort: VfL Bochum 1, Greuther Fürth 0
Röda kort: VfL Bochum 1, Greuther Fürth 0
Avbytare som inte spelade
| Spelare | Min | Betyg | Mål | A | Skott | SPM | xG | Pass | Pass% | Nyckelp | Tackl | Brytn | Duell | Rädd | GK | RK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VfL Bochum | ||||||||||||||||
| 1T. HornC | 90 | 7,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 37 | 68 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 32M. Wittek | 78 | 7,9 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | 42 | 90 % | 3 | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 5K. Mets | 90 | 7,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 66 | 89 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 15M. Steinwender | 90 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 67 | 100 % | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 |
| 2S. Klaiber | 63 | 7,3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,02 | 26 | 92 % | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 |
| 24M. Pannewig | 82 | 6,3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,10 | 43 | 84 % | 2 | 1 | 3 | 6 | 0 | 2 | 1 |
| 34T. Meyer | 78 | 7,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 31 | 81 % | 0 | 4 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| 17G. Holtmann | 30 | 6,5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,03 | 10 | 90 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7C. Rasmussen | 63 | 7,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,23 | 14 | 86 % | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 23K. Miyoshi | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,25 | 42 | 81 % | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 33P. Hofmann | 90 | 7,2 | 1 | 0 | 5 | 2 | 0,77 | 20 | 75 % | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 |
| 37Alessandro Crimaldi | 27 | 6,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 8 | 63 % | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 19D. Hanslik | 12 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 2 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39L. Isbruch | 12 | 6,9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,01 | 6 | 67 % | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 4Y. Karademir | 27 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 9 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14J. Steuckers | 60 | 6,7 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0,11 | 20 | 75 % | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| Greuther Fürth | ||||||||||||||||
| 1Florian Hellstern | 90 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 45 | 82 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 27G. Itter | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0,04 | 31 | 71 % | 1 | 4 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 |
| 29K. Keresztes | 57 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 29 | 97 % | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 22J. Heuer | 90 | 7,1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0,09 | 79 | 90 % | 0 | 1 | 1 | 7 | 0 | 0 | 0 |
| 2Lukas Reich | 81 | 6,9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,03 | 54 | 83 % | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 10Ole Pohlmann | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0,17 | 28 | 89 % | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 13P. Will | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 38 | 87 % | 2 | 2 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 |
| 6S. Bansé | 58 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,02 | 17 | 71 % | 0 | 3 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 |
| 37F. Ademi | 81 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 42 | 86 % | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 9J. Siebatcheu | 65 | 6,3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,16 | 4 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 30F. KlausC | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,25 | 20 | 80 % | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 |
| 28D. Arifi | 9 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,20 | 8 | 100 % | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 34Hendry Aron Blank | 33 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 23 | 87 % | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 23J. Dehm | 9 | 6,6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,02 | 11 | 91 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 42O. Sillah | 25 | 7,5 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0,68 | 6 | 83 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 7D. Srbeny | 32 | 6,6 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | 17 | 76 % | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Inga tidigare möten i vår databas.
Form