Matchsammanfattning
Från vår dataSlutresultat: SV Darmstadt 98 3 – 1 Energie Cottbus.
| Statistik | SV Darmstadt 98 | Energie Cottbus |
|---|---|---|
| Senaste 5 |
Från ScanOdds data: tabell och senaste resultat.
Slutresultat: SV Darmstadt 98 3 – 1 Energie Cottbus.
| Statistik | SV Darmstadt 98 | Energie Cottbus |
|---|---|---|
| Senaste 5 |
Från ScanOdds data: tabell och senaste resultat.
Bollinnehav: SV Darmstadt 98 43 %, Energie Cottbus 57 %
Förväntade mål: SV Darmstadt 98 1,38, Energie Cottbus 1,49
Skott: SV Darmstadt 98 16, Energie Cottbus 10
Skott på mål: SV Darmstadt 98 7, Energie Cottbus 6
Hörnor: SV Darmstadt 98 7, Energie Cottbus 8
Passningar: SV Darmstadt 98 343, Energie Cottbus 468
Målvaktsspel
Räddningar: SV Darmstadt 98 5, Energie Cottbus 4
Disciplin
Regelbrott: SV Darmstadt 98 12, Energie Cottbus 10
Offside: SV Darmstadt 98 1, Energie Cottbus 2
Gula kort: SV Darmstadt 98 3, Energie Cottbus 3
Röda kort: SV Darmstadt 98 0, Energie Cottbus 0
| Spelare | Min | Betyg | Mål | A | Skott | SPM | xG | Pass | Pass% | Nyckelp | Tackl | Brytn | Duell | Rädd | GK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SV Darmstadt 98 | |||||||||||||||
| 1M. Schuhen | 90 | 7,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 32 | 72 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 |
| 18R. Petretta | 90 | 6,3 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | 38 | 84 % | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 20A. Vukotić | 90 | 7,5 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0,07 | 45 | 80 % | 1 | 3 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| 6P. Pfeiffer | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,03 | 44 | 84 % | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 |
| 25W. Mikelbrencis | 74 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 22 | 73 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7N. Weißhaupt | 89 | 7,7 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0,28 | 21 | 76 % | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | 1 |
| 17K. Klefisch | 90 | 6,4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,07 | 39 | 85 % | 0 | 2 | 1 | 4 | 0 | 0 |
| 10N. Verkooijen | 64 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 20 | 85 % | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 5M. Richter | 74 | 6,3 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0,38 | 19 | 74 % | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 36M. Smit | 90 | 6,4 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 17 | 71 % | 3 | 2 | 0 | 5 | 0 | 1 |
| 9Lee Ho-Jae | 65 | 6,7 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0,19 | 20 | 60 % | 1 | 1 | 2 | 4 | 0 | 0 |
| 16H. Akiyama | 26 | 6,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 9 | 89 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41L. Duijvestijn | 25 | 6,5 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0,27 | 10 | 100 % | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 44Y. Furukawa | 1 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19F. Lakenmacher | 16 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 5 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 49Y. Lührs | 16 | 7,3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0,07 | 2 | 100 % | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| Energie Cottbus | |||||||||||||||
| 1M. Lotka | 90 | 6,8 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 48 | 85 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 |
| 20A. Borgmann | 55 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 17 | 59 % | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 21Luca Erlein | 90 | 5,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 83 | 83 % | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2K. Manu | 90 | 7,2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0,09 | 70 | 90 % | 1 | 1 | 4 | 9 | 0 | 0 |
| 3H. Rorig | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,03 | 30 | 87 % | 1 | 3 | 1 | 5 | 0 | 0 |
| 8Lukas Michelbrink | 81 | 5,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 45 | 82 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 32L. Bittencourt | 69 | 5,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 37 | 78 % | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 7C. Kinsombi | 45 | 5,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 10 | 80 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 11M. Hannemann | 69 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 19 | 68 % | 2 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 10T. Ciğerci | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0,40 | 36 | 83 % | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 31J. Butler | 90 | 7,4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0,94 | 15 | 73 % | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 |
| 5D. Pelivan | 21 | 5,8 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 8 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23Fousseny Doumbia | 35 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 22 | 95 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9L. Copado | 45 | 6,5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,02 | 13 | 85 % | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 13Dmytro Bohdanov | 21 | 6,4 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 4 | 50 % | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 19J. Boziaris | 9 | 6,0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,02 | 11 | 100 % | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Inga tidigare möten i vår databas.
Form