Matchsammanfattning
Från vår dataSlutresultat: 1. FC Magdeburg 3 – 0 1. FC Kaiserslautern.
| Statistik | 1. FC Magdeburg | 1. FC Kaiserslautern |
|---|---|---|
| Senaste 5 |
Från ScanOdds data: tabell och senaste resultat.
Slutresultat: 1. FC Magdeburg 3 – 0 1. FC Kaiserslautern.
| Statistik | 1. FC Magdeburg | 1. FC Kaiserslautern |
|---|---|---|
| Senaste 5 |
Från ScanOdds data: tabell och senaste resultat.
Bollinnehav: 1. FC Magdeburg 53 %, 1. FC Kaiserslautern 47 %
Förväntade mål: 1. FC Magdeburg 1,12, 1. FC Kaiserslautern 1,08
Skott: 1. FC Magdeburg 18, 1. FC Kaiserslautern 13
Skott på mål: 1. FC Magdeburg 10, 1. FC Kaiserslautern 6
Hörnor: 1. FC Magdeburg 4, 1. FC Kaiserslautern 3
Passningar: 1. FC Magdeburg 530, 1. FC Kaiserslautern 459
Målvaktsspel
Räddningar: 1. FC Magdeburg 5, 1. FC Kaiserslautern 7
Disciplin
Regelbrott: 1. FC Magdeburg 9, 1. FC Kaiserslautern 5
Offside: 1. FC Magdeburg 1, 1. FC Kaiserslautern 1
Gula kort: 1. FC Magdeburg 1, 1. FC Kaiserslautern 2
Röda kort: 1. FC Magdeburg 0, 1. FC Kaiserslautern 0
Avbytare som inte spelade
| Spelare | Min | Betyg | Mål | A | Skott | SPM | xG | Pass | Pass% | Nyckelp | Tackl | Brytn | Duell | Rädd | GK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. FC Magdeburg | |||||||||||||||
| 1D. ReimannC | 90 | 8,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 78 | 83 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 17A. Nollenberger | 90 | 8,3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0,06 | 27 | 89 % | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 3A. MacNulty | 90 | 7,3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,14 | 87 | 92 % | 0 | 4 | 1 | 4 | 0 | 1 |
| 15D. Heber | 73 | 7,7 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | 55 | 96 % | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 7H. Bockhorn | 73 | 6,9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,01 | 32 | 88 % | 0 | 2 | 2 | 4 | 0 | 0 |
| 21F. Michel | 90 | 7,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 55 | 85 % | 0 | 5 | 4 | 7 | 0 | 0 |
| 10M. Kwarteng | 73 | 7,4 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0,02 | 33 | 85 % | 3 | 1 | 2 | 4 | 0 | 0 |
| 38L. Hyryläinen | 85 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 42 | 81 % | 1 | 2 | 1 | 4 | 0 | 0 |
| 23B. Atik | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,27 | 46 | 80 % | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 22M. Żukowski | 90 | 7,2 | 0 | 0 | 5 | 3 | 0,37 | 11 | 82 % | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 8E. Iyoha | 80 | 8,0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0,16 | 25 | 80 % | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 35Magnus Elias Baars | 10 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 4 | 50 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11F. Chávez | 17 | 6,8 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,05 | 9 | 78 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6P. Jaeckel | 8 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 7 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26T. Müsel | 17 | 6,9 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,05 | 14 | 100 % | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 28P. Nadjombe | 17 | 6,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 5 | 60 % | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 1. FC Kaiserslautern | |||||||||||||||
| 1J. Krahl | 90 | 5,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 21 | 86 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 |
| 14J. Rasmussen | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 65 | 82 % | 1 | 4 | 2 | 8 | 0 | 0 |
| 4M. Gyamfi | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 31 | 97 % | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 |
| 33J. Elvedi | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,05 | 62 | 79 % | 0 | 2 | 3 | 6 | 0 | 1 |
| 3A. Murphy | 61 | 6,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 32 | 84 % | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 8S. Şahin | 90 | 7,3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,02 | 62 | 81 % | 2 | 3 | 1 | 4 | 0 | 0 |
| 6F. Kunze | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,37 | 57 | 84 % | 0 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 2S. Asta | 61 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 19 | 79 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 7M. RitterC | 45 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,01 | 21 | 67 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39T. Fidjeu-Tazemeta | 71 | 6,6 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0,08 | 23 | 91 % | 0 | 3 | 0 | 8 | 0 | 0 |
| 17E. Yardımcı | 45 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 9 | 89 % | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 21M. Sauer | 45 | 6,5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0,12 | 14 | 71 % | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 11I. Kanaté | 19 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 7 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 26P. Joly | 29 | 6,9 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,14 | 14 | 71 % | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 22Mika Haas | 29 | 7,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 9 | 89 % | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 20M. Berisha | 45 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,27 | 13 | 62 % | 1 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 |
Inga tidigare möten i vår databas.
Form