Rapid Bucuresti – FC Voluntari: laguppställningar
Laguppställningar
- 99 B. Ungureanu, Betyg 7,0
- 27 E. Annan, Betyg 6,9, Utbytt
- 6 L. Kramer, Lagkapten, Betyg 8,0, Mål
- 5 A. Pașcanu, Betyg 7,5
- 23 C. Manea, Betyg 6,6, Utbytt
- 8 C. Grameni, Betyg 7,2, Utbytt
- 15 C. Vulturar, Betyg 7,6, Utbytt
- 29 A. Dobre, Betyg 7,0
- 80 O. Moruțan, Betyg 7,6, Gult kort
- 55 R. Pop, Betyg 6,2, Utbytt
- 9 F. Stojilković, Betyg 6,4
- 31 M. Jurhar, Betyg 7,9
- 30 A. Șuteu, Betyg 6,6
- 44 M. Onișa, Betyg 6,9
- 27 R. Crişan, Betyg 6,5
- 5 D. Haruţ, Betyg 6,7
- 11 R. Guțea, Betyg 6,5, Utbytt
- 40 L. Cvek, Betyg 7,3, Utbytt
- 8 I. Gheorghe, Lagkapten, Betyg 6,3, Gult kort
- 19 M. Schieb, Betyg 6,7, Utbytt
- 9 M. Babić, Betyg 6,2, Gult kort, Utbytt
- 90 M. Roman, Betyg 7,3, Mål, Utbytt
Laguppställningar
Rapid Bucuresti
Avbytare som inte spelade
- 13D. Ciobotariu
- 44C. B. Doumbia
- 68R. Ducan
- 90T. Jambor
- 20Andrei Șucu
- 79Eric Ange Tape
- 18S. Sinyan
FC Voluntari
Avbytare som inte spelade
Spelarstatistik
| Spelare | Min | Betyg | Mål | A | Skott | SPM | Pass | Pass% | Nyckelp | Tackl | Brytn | Duell | Rädd | GK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rapid Bucuresti | ||||||||||||||
| 99B. Ungureanu | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 | 71 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 27E. Annan | 70 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 47 | 81 % | 0 | 3 | 2 | 4 | 0 | 0 |
| 6L. KramerC | 90 | 8,0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 85 | 93 % | 0 | 4 | 1 | 7 | 0 | 0 |
| 5A. Pașcanu | 90 | 7,5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 76 | 87 % | 1 | 2 | 1 | 7 | 0 | 0 |
| 23C. Manea | 45 | 6,6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 23 | 78 % | 1 | 2 | 2 | 3 | 0 | 0 |
| 8C. Grameni | 77 | 7,2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 50 | 82 % | 3 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 15C. Vulturar | 71 | 7,6 | 0 | 0 | 3 | 1 | 48 | 77 % | 0 | 1 | 1 | 8 | 0 | 0 |
| 29A. Dobre | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 34 | 82 % | 6 | 1 | 1 | 5 | 0 | 0 |
| 80O. Moruțan | 90 | 7,6 | 0 | 1 | 3 | 1 | 37 | 73 % | 8 | 1 | 1 | 6 | 0 | 1 |
| 55R. Pop | 45 | 6,2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 11 | 100 % | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 9F. Stojilković | 90 | 6,4 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | 80 % | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 7M. Kamara | 45 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 1 | 9 | 89 % | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 77J. Kodor | 13 | 6,6 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 66W. L. Ouedraogo | 20 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 50 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 19R. Onea | 45 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 | 69 % | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 22V. Bubanja | 19 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 | 67 % | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 0 |
| FC Voluntari | ||||||||||||||
| 31M. Jurhar | 90 | 7,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 | 29 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0 |
| 30A. Șuteu | 90 | 6,6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 29 | 62 % | 2 | 7 | 2 | 7 | 0 | 0 |
| 44M. Onișa | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 51 | 76 % | 1 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 27R. Crişan | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 | 79 % | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 5D. Haruţ | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 | 81 % | 0 | 2 | 2 | 5 | 0 | 0 |
| 11R. Guțea | 87 | 6,5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 24 | 67 % | 0 | 2 | 1 | 6 | 0 | 0 |
| 40L. Cvek | 89 | 7,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 41 | 76 % | 1 | 5 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| 8I. GheorgheC | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 2 | 2 | 35 | 74 % | 2 | 2 | 1 | 4 | 0 | 1 |
| 19M. Schieb | 87 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 77 % | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 9M. Babić | 75 | 6,2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 14 | 64 % | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 |
| 90M. Roman | 75 | 7,3 | 1 | 0 | 3 | 1 | 18 | 61 % | 1 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 22Nuno Rodrigues | 1 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10G. Merloi | 3 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23M. Mamić | 3 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 80 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4D. Dumbrăvanu | 15 | 6,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 50 % | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 29A. Chică-Roșă | 15 | 6,2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |