Max Strus
Guard · Nr 31
- Ålder
- 30
- Längd
- 196 cm
Statistik per säsong
| Turnering och lag | M | Start | Min/m | P/m | Ret/m | A/m | Stl/m | Blk/m | Tapp/m | FG% | 3P% | FT% |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBACleveland Cavaliers | 12 | 5 | 24,0 | 11,2 | 5,4 | 2,0 | 0,3 | – | 0,8 | 44,3 % | 40,2 % | 77,8 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBACleveland Cavaliers | 50 | 37 | 25,5 | 9,4 | 4,3 | 3,2 | 0,5 | 0,2 | 1,1 | 44,2 % | 38,6 % | 82,3 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBACleveland Cavaliers | 70 | 70 | 32,0 | 12,2 | 4,8 | 4,0 | 0,9 | 0,4 | 1,6 | 41,8 % | 35,1 % | 79,4 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBAMiami Heat | 80 | 33 | 28,4 | 11,5 | 3,2 | 2,1 | 0,5 | 0,2 | 0,9 | 41,0 % | 35,0 % | 87,6 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NBAMiami Heat | 68 | 16 | 23,3 | 10,6 | 3,0 | 1,4 | 0,4 | 0,2 | 0,8 | 44,2 % | 41,0 % | 79,3 % |
| Totalt under karriären | 280 | 161 | 27,4 | 11,1 | 3,9 | 2,6 | 0,6 | 0,2 | 1,1 | 42,5 % | 37,2 % | 82,3 % |
Visa alla säsonger (5)Visa färre säsonger
Senaste matcherna
| Match | Resultat | Roll | Min | P | Ret | A | Stl | Blk | Tapp | PF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HHemma: Toronto Raptors · NBA | 118:125Förlust | Inhopp | 23 | 11 | 4 | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 |