Brandin Podziemski
Guard · Nr 2
- Ålder
- 23
- Längd
- 193 cm
Statistik per säsong
| Turnering och lag | M | Start | Min/m | P/m | Ret/m | A/m | Stl/m | Blk/m | Tapp/m | FG% | 3P% | FT% |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBAGolden State Warriors | 4 | 4 | 32,8 | 16,3 | 4,8 | 5,0 | 1,5 | 0,5 | 1,8 | 45,1 % | 36,0 % | 66,7 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBAGolden State Warriors | 82 | 43 | 28,5 | 13,8 | 5,1 | 3,7 | 1,1 | 0,2 | 1,6 | 45,5 % | 37,1 % | 79,7 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBAGolden State Warriors | 64 | 33 | 26,8 | 11,7 | 5,1 | 3,4 | 1,1 | 0,2 | 1,2 | 44,5 % | 37,2 % | 75,8 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBAGolden State Warriors | 74 | 28 | 26,6 | 9,2 | 5,8 | 3,7 | 0,8 | 0,2 | 1,2 | 45,4 % | 38,5 % | 63,3 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NCAASanta Clara Broncos | 32 | 32 | 36,0 | 19,9 | 8,8 | 3,7 | 1,8 | 0,5 | 2,3 | 48,3 % | 43,8 % | 77,1 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NCAASanta Clara Broncos | 16 | 0 | 4,3 | 1,4 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,3 | 42,1 % | 23,1 % | 75,0 % |
| Totalt under karriären | 272 | 140 | 27,1 | 12,1 | 5,5 | 3,5 | 1,0 | 0,2 | 1,4 | 45,7 % | 38,3 % | 75,8 % |
Visa alla säsonger (6)Visa färre säsonger
Senaste matcherna
| Match | Resultat | Roll | Min | P | Ret | A | Stl | Blk | Tapp | PF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HHemma: Phoenix Suns · NBA | 116:113Vinst | Start | 33 | 20 | 2 | 2 | 1 | 0 | 3 | 2 |
| HHemma: LA Clippers · NBA | 124:112Vinst | Start | 36 | 17 | 8 | 7 | 0 | 0 | 1 | 3 |
| HHemma: Los Angeles Lakers · NBA | 112:95Vinst | Start | 33 | 21 | 5 | 6 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| BBorta: Minnesota Timberwolves · NBA | 114:119Vinst | Start | 32 | 8 | 5 | 6 | 0 | 0 | 2 | 5 |
| BBorta: Denver Nuggets · NBA | 114:134Vinst | Start | 33 | 18 | 7 | 5 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| HHemma: Memphis Grizzlies · NBA | 108:111Förlust | Start | 33 | 18 | 2 | 3 | 3 | 1 | 4 | 3 |