Barcelona – Rayo Vallecano: formații
Formații
- 1 Joan García, Notă 7,2
- 12 Xavi Espart, Notă 6,6
- 15 Andreas Christensen, Notă 6,9
- 5 Pau Cubarsí, Notă 7,2
- 23 Jules Koundé, Notă 6,2
- 22 Marc Bernal, Notă 7,8, Înlocuit
- 8 Pedri, Notă 6,6, Înlocuit
- 17 Anthony Gordon, Notă 7,5, Înlocuit
- 20 Dani Olmo, Notă 7,2, Înlocuit
- 10 Lamine Yamal, Notă 10, Gol ×2
- 11 Raphinha, Căpitan, Notă 9,3, Gol ×2, Înlocuit
- 1 Dani Cárdenas, Notă 6,5
- 33 Jozhua Vertrouwd, Notă 6,3, Înlocuit
- 6 Pathé Ismaël Ciss, Notă 5,9
- 24 Florian Lejeune, Notă 5,9
- 20 Iván Balliu, Notă 5,6
- 8 Unai López, Notă 6,6, Înlocuit
- 23 Óscar Valentín, Căpitan, Notă 6,7
- 36 Gnangoro Bouaré, Notă 6,5, Înlocuit
- 18 Álvaro García, Notă 6,2
- 10 Sergio Camello, Notă 8,0, Gol ×2, Înlocuit
- 19 Jorge de Frutos, Notă 6,2, Înlocuit
Loturile meciului
Barcelona
Rezerve nefolosite
Rayo Vallecano
Rezerve nefolosite
Statistici jucători
| Jucător | Min | Notă | G | PD | Șut. | Pe poartă | xG | Pase | Pase % | Pase cheie | Depos. | Interc. | Dueluri | Parade | CG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barcelona | |||||||||||||||
| 1Joan García | 90 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 29 | 83 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 |
| 12Xavi Espart | 90 | 6,6 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0,02 | 66 | 92 % | 2 | 1 | 2 | 5 | 0 | 0 |
| 15Andreas Christensen | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,21 | 72 | 97 % | 0 | 2 | 2 | 4 | 0 | 0 |
| 5Pau Cubarsí | 90 | 7,2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,06 | 110 | 91 % | 0 | 2 | 1 | 5 | 0 | 0 |
| 23Jules Koundé | 90 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 72 | 92 % | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 22Marc Bernal | 64 | 7,8 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0,08 | 46 | 89 % | 2 | 4 | 1 | 10 | 0 | 0 |
| 8Pedri | 77 | 6,6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,08 | 72 | 94 % | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 17Anthony Gordon | 77 | 7,5 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0,25 | 23 | 78 % | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 20Dani Olmo | 64 | 7,2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,08 | 37 | 81 % | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 10Lamine Yamal | 90 | 10,1 | 2 | 0 | 4 | 2 | 0,33 | 40 | 75 % | 7 | 1 | 1 | 12 | 0 | 0 |
| 11RaphinhaC | 86 | 9,3 | 2 | 0 | 3 | 3 | 1,30 | 27 | 93 % | 3 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 2João Cancelo | 13 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,02 | 7 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16Rodri | 26 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 31 | 100 % | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 7Fermín López | 26 | 7,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,31 | 14 | 86 % | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 29Hamza Abdelkarim | 9 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 14Karim Adeyemi | 13 | 6,9 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0,31 | 2 | 100 % | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Rayo Vallecano | |||||||||||||||
| 1Dani Cárdenas | 90 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 31 | 42 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 |
| 33Jozhua Vertrouwd | 32 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 7 | 100 % | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 6Pathé Ismaël Ciss | 90 | 5,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 32 | 91 % | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 |
| 24Florian Lejeune | 90 | 5,9 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0,05 | 42 | 90 % | 0 | 4 | 2 | 8 | 0 | 0 |
| 20Iván Balliu | 90 | 5,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 20 | 80 % | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 8Unai López | 75 | 6,6 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | 23 | 87 % | 1 | 3 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 23Óscar ValentínC | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 23 | 74 % | 0 | 4 | 2 | 6 | 0 | 0 |
| 36Gnangoro Bouaré | 57 | 6,5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,04 | 16 | 81 % | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| 18Álvaro García | 90 | 6,2 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | 23 | 65 % | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 10Sergio Camello | 75 | 8,0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0,77 | 20 | 40 % | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 19Jorge de Frutos | 57 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 6 | 67 % | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 17Adrià Pedrosa | 58 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 19 | 84 % | 2 | 2 | 0 | 5 | 0 | 1 |
| 4Pedro Díaz | 33 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 5 | 60 % | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 21Fran Pérez | 33 | 6,7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0,04 | 11 | 64 % | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 11Randy Nteka | 15 | 6,2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,25 | 2 | 100 % | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 9Alemão | 15 | 6,8 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0,07 | 6 | 67 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |