Servette Geneva – FC St. Gallen 1879: formații
Formații
- 1 E. Gertmonas, Notă 7,7
- 18 B. Mazikou, Notă 6,3, Cartonaș galben
- 15 M. Burch, Notă 7,9, Cartonaș galben
- 4 S. Rouiller, Notă 6,3
- 17 Houboulang Mendes, Notă 6,6, Înlocuit
- 6 Pedro Naressi, Notă 7,0
- 8 T. Cognat, Căpitan, Notă 6,6, Înlocuit
- 77 T. Ouattara, Notă 6,2, Înlocuit
- 9 M. Stevanović, Notă 6,7
- 22 M. Lambourde, Notă 6,3, Înlocuit
- 7 K. Mutandwa, Notă 5,9, Înlocuit
- 1 L. Zigi, Notă 7,0
- 36 C. Okoroji, Notă 7,9, Cartonaș galben
- 4 J. Stanić, Notă 7,3
- 3 C. Kleine-Bekel, Notă 6,7
- 10 L. Daschner, Notă 6,9
- 64 M. Stevanovic, Notă 7,0
- 11 C. Boukhalfa, Notă 7,0, Înlocuit
- 16 L. Görtler, Căpitan, Notă 6,7, Cartonaș galben, Înlocuit
- 28 H. Vandermersch, Notă 7,2, Înlocuit
- 14 A. Balde, Notă 8,2, Gol, Înlocuit
- 7 C. Witzig, Notă 6,3, Înlocuit
Loturile meciului
Servette Geneva
Rezerve nefolosite
- 37Sylvain Claude Djoho Filho
- 34T. Allix
- 27David Datro Fofana
- 44Louis Rieder
- 20Jarell Njiké Simo
Statistici jucători
| Jucător | Min | Notă | G | PD | Șut. | Pe poartă | Pase | Pase % | Pase cheie | Depos. | Interc. | Dueluri | Parade | CG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Servette Geneva | ||||||||||||||
| 1E. Gertmonas | 90 | 7,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 | 71 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 |
| 18B. Mazikou | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 61 | 84 % | 1 | 0 | 1 | 5 | 0 | 1 |
| 15M. Burch | 90 | 7,9 | 0 | 0 | 2 | 0 | 99 | 85 % | 0 | 5 | 3 | 13 | 0 | 1 |
| 4S. Rouiller | 90 | 6,3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 73 | 88 % | 0 | 3 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| 17Houboulang Mendes | 70 | 6,6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 31 | 81 % | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 6Pedro Naressi | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 90 % | 0 | 3 | 5 | 12 | 0 | 0 |
| 8T. CognatC | 44 | 6,6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 | 78 % | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 |
| 77T. Ouattara | 45 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 71 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 9M. Stevanović | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 | 52 % | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 22M. Lambourde | 70 | 6,3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 15 | 40 % | 3 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 7K. Mutandwa | 79 | 5,9 | 0 | 0 | 1 | 1 | 7 | 86 % | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 28D. Douline | 46 | 6,9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 21 | 86 % | 1 | 1 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| 23Q. Maceiras | 20 | 6,3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 54 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 90S. Mráz | 11 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 14L. Njoh | 20 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 73 % | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| FC St. Gallen 1879 | ||||||||||||||
| 1L. Zigi | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 | 32 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 |
| 36C. Okoroji | 90 | 7,9 | 0 | 2 | 0 | 0 | 28 | 71 % | 3 | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 |
| 4J. Stanić | 90 | 7,3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 39 | 69 % | 0 | 4 | 2 | 8 | 0 | 0 |
| 3C. Kleine-Bekel | 90 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 | 74 % | 1 | 3 | 2 | 4 | 0 | 0 |
| 10L. Daschner | 90 | 6,9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 | 66 % | 2 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 |
| 64M. Stevanovic | 90 | 7,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 | 70 % | 0 | 2 | 1 | 5 | 0 | 0 |
| 11C. Boukhalfa | 57 | 7,0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 21 | 62 % | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 16L. GörtlerC | 63 | 6,7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 | 67 % | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 |
| 28H. Vandermersch | 77 | 7,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 | 62 % | 0 | 4 | 0 | 9 | 0 | 0 |
| 14A. Balde | 77 | 8,2 | 1 | 0 | 3 | 2 | 6 | 83 % | 3 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 |
| 7C. Witzig | 45 | 6,3 | 0 | 0 | 2 | 2 | 13 | 62 % | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 70N. Scherrer | 45 | 7,6 | 1 | 0 | 1 | 1 | 8 | 88 % | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| 74J. Ruiz | 27 | 7,0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 44 % | 0 | 5 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| 6B. Neziri | 13 | 6,2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 50 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20L. Frokaj | 33 | 6,6 | 0 | 0 | 1 | 1 | 9 | 89 % | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 31D. Besio | 13 | 6,3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |