Toumani Camara
Extremă · Nr. 33
- Vârstă
- 26
- Înălțime
- 201 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBAPortland Trail Blazers | 5 | 5 | 26,2 | 15,2 | 2,2 | 1,2 | 1,4 | 0,4 | 0,8 | 57,8 % | 51,3 % | 100,0 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBAPortland Trail Blazers | 82 | 82 | 33,3 | 13,4 | 5,1 | 2,5 | 1,1 | 0,4 | 1,8 | 44,0 % | 37,0 % | 70,8 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBAPortland Trail Blazers | 78 | 78 | 32,7 | 11,3 | 5,8 | 2,2 | 1,5 | 0,6 | 1,4 | 45,8 % | 37,5 % | 72,2 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBAPortland Trail Blazers | 70 | 49 | 24,8 | 7,5 | 4,9 | 1,2 | 0,9 | 0,5 | 1,2 | 45,0 % | 33,7 % | 75,8 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NCAADayton Flyers | 34 | 34 | 30,0 | 13,9 | 8,6 | 1,7 | 1,2 | 0,8 | 2,1 | 54,6 % | 36,3 % | 66,9 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NCAADayton Flyers | 34 | 34 | 27,1 | 10,9 | 6,9 | 1,6 | 0,8 | 0,8 | 2,6 | 51,0 % | 33,9 % | 59,1 % |
| Total carieră | 303 | 282 | 30,0 | 11,3 | 5,8 | 1,9 | 1,2 | 0,6 | 1,7 | 46,9 % | 36,9 % | 69,4 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DÎn deplasare: Denver Nuggets · NBA | 110:118Victorie | Titular | 31 | 9 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 5 |
| DÎn deplasare: Utah Jazz · NBA | 90:112Victorie | Titular | 31 | 14 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 |
| AAcasă: Memphis Grizzlies · NBA | 103:124Înfrângere | Titular | 26 | 13 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| DÎn deplasare: Los Angeles Lakers · NBA | 129:136Victorie | Titular | 24 | 12 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 |
| DÎn deplasare: Sacramento Kings · NBA | 120:128Victorie | Titular | 27 | 19 | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 |
| AAcasă: Phoenix Suns · NBA | 124:83Victorie | Titular | 23 | 18 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 3 |