Marvin Bagley III
Extremă · Nr. 3
- Vârstă
- 27
- Înălțime
- 208 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBADenver Nuggets | 5 | – | 12,0 | 4,4 | 3,8 | 0,6 | 0,2 | 0,6 | 0,6 | 57,1 % | – | 75,0 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBAWashington Wizards / Dallas Mavericks | 60 | 12 | 20,0 | 10,5 | 6,1 | 1,4 | 0,5 | 0,7 | 1,0 | 61,8 % | 46,1 % | 66,0 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBAWashington Wizards / Memphis Grizzlies | 31 | 2 | 8,5 | 4,4 | 2,7 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 51,9 % | 15,8 % | 65,7 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBADetroit Pistons / Washington Wizards | 50 | 25 | 21,1 | 11,7 | 6,2 | 1,1 | 0,4 | 0,7 | 1,2 | 58,6 % | 39,1 % | 76,2 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBADetroit Pistons | 42 | 25 | 23,6 | 12,0 | 6,4 | 0,9 | 0,5 | 0,7 | 1,1 | 52,9 % | 28,8 % | 75,0 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NBASacramento Kings / Detroit Pistons | 48 | 25 | 23,9 | 11,3 | 7,0 | 0,8 | 0,5 | 0,4 | 0,8 | 50,5 % | 23,7 % | 66,3 % |
| Total carieră | 236 | 89 | 20,0 | 10,2 | 5,9 | 1,0 | 0,4 | 0,6 | 0,9 | 55,6 % | 30,2 % | 70,5 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AAcasă: Portland Trail Blazers · NBA | 110:118Înfrângere | Rez. | 12 | 6 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 |
| DÎn deplasare: Phoenix Suns · NBA | 120:127Victorie | Rez. | 11 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| DÎn deplasare: New Orleans Pelicans · NBA | 91:104Victorie | Rez. | 19 | 8 | 5 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| AAcasă: Golden State Warriors · NBA | 114:134Înfrângere | Rez. | 11 | 7 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| AAcasă: New Orleans Pelicans · NBA | 141:135Victorie | Rez. | 9 | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| DÎn deplasare: Oklahoma City Thunder · NBA | 96:84Înfrângere | Rez. | 11 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 |