Jaylen Brown
Fundaș · Nr. 7
- Vârstă
- 30
- Înălțime
- 198 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBAPhiladelphia 76ers | 6 | 6 | 36,7 | 19,8 | 6,2 | 4,2 | 1,3 | 0,5 | 3,0 | 43,6 % | 37,5 % | 73,3 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBABoston Celtics | 71 | 71 | 34,4 | 28,7 | 6,9 | 5,1 | 1,0 | 0,4 | 3,6 | 47,7 % | 34,7 % | 79,5 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBABoston Celtics | 63 | 63 | 34,3 | 22,2 | 5,8 | 4,5 | 1,2 | 0,3 | 2,6 | 46,3 % | 32,4 % | 76,4 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBABoston Celtics | 70 | 70 | 33,5 | 23,0 | 5,5 | 3,6 | 1,2 | 0,5 | 2,4 | 49,9 % | 35,4 % | 70,3 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBABoston Celtics | 67 | 67 | 35,9 | 26,6 | 6,9 | 3,5 | 1,1 | 0,4 | 2,9 | 49,1 % | 33,5 % | 76,5 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NBABoston Celtics | 66 | 66 | 33,6 | 23,6 | 6,1 | 3,5 | 1,1 | 0,3 | 2,7 | 47,3 % | 35,8 % | 75,8 % |
| Total carieră | 343 | 343 | 34,4 | 24,8 | 6,3 | 4,0 | 1,1 | 0,4 | 2,9 | 48,1 % | 34,4 % | 76,2 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AAcasă: Chicago Bulls · NBA | 126:107Victorie | Titular | 33 | 25 | 11 | 5 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| DÎn deplasare: Charlotte Hornets · NBA | 104:109Victorie | Titular | 38 | 16 | 4 | 4 | 2 | 0 | 3 | 0 |
| DÎn deplasare: Indiana Pacers · NBA | 109:114Victorie | Titular | 34 | 20 | 10 | 2 | 1 | 1 | 5 | 3 |
| AAcasă: Detroit Pistons · NBA | 93:106Înfrângere | Titular | 40 | 16 | 4 | 4 | 0 | 1 | 1 | 5 |
| AAcasă: Milwaukee Bucks · NBA | 127:116Victorie | Titular | 34 | 27 | 3 | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 |
| AAcasă: Cleveland Cavaliers · NBA | 114:106Victorie | Titular | 38 | 21 | 8 | 4 | 1 | 0 | 4 | 4 |
| DÎn deplasare: New York Knicks · NBA | 100:106Victorie | Titular | 35 | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 2 | 1 |