Charles Bassey
Pivot · Nr. 28
- Vârstă
- 26
- Înălțime
- 208 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBAGolden State Warriors | 4 | – | 6,5 | 4,0 | 3,0 | 0,3 | – | 0,8 | 0,5 | 66,7 % | – | 80,0 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBAMemphis Grizzlies / Philadelphia 76ers / Boston Celtics / Golden State Warriors | 13 | – | 11,8 | 5,8 | 4,4 | 0,5 | 0,3 | 0,8 | 0,5 | 66,0 % | – | 70,0 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBASan Antonio Spurs | 36 | 1 | 10,4 | 4,4 | 4,2 | 0,5 | 0,4 | 0,8 | 0,6 | 58,1 % | 0,0 % | 63,6 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBASan Antonio Spurs | 19 | 0 | 10,8 | 3,3 | 4,0 | 1,1 | 0,4 | 0,9 | 0,8 | 72,5 % | 0,0 % | 83,3 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBASan Antonio Spurs | 35 | 2 | 14,5 | 5,7 | 5,5 | 1,3 | 0,5 | 0,9 | 1,2 | 64,4 % | 37,5 % | 59,5 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NBAPhiladelphia 76ers | 23 | 0 | 7,3 | 3,0 | 2,7 | 0,3 | 0,2 | 0,7 | 0,3 | 63,8 % | 0,0 % | 75,0 % |
| Total carieră | 130 | 3 | 11,0 | 4,5 | 4,2 | 0,8 | 0,4 | 0,9 | 0,7 | 63,5 % | 21,4 % | 66,4 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AAcasă: Phoenix Suns · NBA | 116:113Victorie | Rez. | 23 | 19 | 8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 |
| AAcasă: LA Clippers · NBA | 124:112Victorie | Titular | 20 | 6 | 10 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 |
| AAcasă: Los Angeles Lakers · NBA | 112:95Victorie | Rez. | 7 | 6 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| DÎn deplasare: Minnesota Timberwolves · NBA | 114:119Victorie | Rez. | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| DÎn deplasare: Denver Nuggets · NBA | 114:134Victorie | Rez. | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| DÎn deplasare: Phoenix Suns · NBA | 131:122Înfrângere | Rez. | 13 | 10 | 7 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 |