Blake Wesley
Fundaș · Nr. 20
- Vârstă
- 23
- Înălțime
- 193 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBALA Clippers | 2 | – | 4,5 | 1,0 | 2,0 | – | – | – | – | – | – | 100,0 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBAPortland Trail Blazers | 31 | – | 11,6 | 4,8 | 1,3 | 2,0 | 0,5 | 0,2 | 1,0 | 45,2 % | 27,8 % | 55,3 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBASan Antonio Spurs | 58 | 0 | 11,8 | 3,7 | 1,1 | 2,0 | 0,6 | 0,1 | 0,9 | 43,6 % | 29,3 % | 62,3 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBASan Antonio Spurs | 61 | 3 | 14,4 | 4,4 | 1,5 | 2,7 | 0,5 | 0,1 | 0,9 | 47,4 % | 21,8 % | 66,7 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBASan Antonio Spurs | 37 | 1 | 18,1 | 5,0 | 2,2 | 2,7 | 0,7 | 0,1 | 1,8 | 32,1 % | 38,5 % | 59,1 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NCAANotre Dame Fighting Irish | 35 | 28 | 29,3 | 14,4 | 3,7 | 2,4 | 1,3 | 0,1 | 2,2 | 40,4 % | 30,3 % | 65,7 % |
| Total carieră | 224 | 32 | 16,2 | 5,9 | 1,8 | 2,3 | 0,7 | 0,1 | 1,3 | 41,0 % | 29,7 % | 63,5 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DÎn deplasare: Golden State Warriors · NBA | 124:112Înfrângere | Rez. | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| DÎn deplasare: Minnesota Timberwolves · NBA | 127:101Înfrângere | Rez. | 5 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |