Aaron Nesmith
Fundaș · Nr. 23
- Vârstă
- 27
- Înălțime
- 196 cm
Statistici pe sezoane
| Competiție și echipă | Mec. | Titular | Min/m | Pct/m | Rec/m | PD/m | Furate/m | Cap/m | Pierd/m | Arunc. % | 3p % | Lib. % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | ||||||||||||
| NBAIndiana Pacers | 6 | 5 | 23,0 | 12,2 | 2,2 | 1,8 | 0,7 | 0,2 | 1,7 | 39,3 % | 30,3 % | 86,4 % |
| 2025/26 | ||||||||||||
| NBAIndiana Pacers | 45 | 42 | 29,7 | 13,8 | 4,2 | 1,9 | 0,6 | 0,5 | 1,4 | 41,4 % | 37,9 % | 82,9 % |
| 2024/25 | ||||||||||||
| NBAIndiana Pacers | 45 | 37 | 24,9 | 12,0 | 4,0 | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 0,8 | 50,7 % | 43,1 % | 91,3 % |
| 2023/24 | ||||||||||||
| NBAIndiana Pacers | 72 | 47 | 27,7 | 12,2 | 3,8 | 1,5 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 49,6 % | 41,9 % | 78,1 % |
| 2022/23 | ||||||||||||
| NBAIndiana Pacers | 73 | 60 | 24,9 | 10,1 | 3,8 | 1,3 | 0,8 | 0,5 | 1,0 | 42,7 % | 36,6 % | 83,8 % |
| 2021/22 | ||||||||||||
| NBABoston Celtics | 52 | 3 | 11,0 | 3,8 | 1,7 | 0,4 | 0,4 | 0,1 | 0,6 | 39,6 % | 27,0 % | 80,8 % |
| Total carieră | 293 | 194 | 23,8 | 10,4 | 3,5 | 1,3 | 0,7 | 0,4 | 1,0 | 45,2 % | 38,2 % | 83,2 % |
Arată toate sezoanele (6)Arată mai puține sezoane
Ultimele meciuri
| Meci | Rezultat | Rol | Min | Pct. | Rec. | PD | Furate | Capace | Pierd. | Faulturi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AAcasă: Brooklyn Nets · NBA | 90:98Înfrângere | Titular | 30 | 11 | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 |
| DÎn deplasare: Miami Heat · NBA | 145:125Înfrângere | Titular | 21 | 9 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 4 |
| AAcasă: Philadelphia 76ers · NBA | 109:114Înfrângere | Titular | 27 | 18 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | 3 |
| DÎn deplasare: Milwaukee Bucks · NBA | 110:102Înfrângere | Titular | 21 | 13 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| DÎn deplasare: Brooklyn Nets · NBA | 109:136Victorie | Titular | 19 | 13 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| AAcasă: Dallas Mavericks · NBA | 105:121Înfrângere | Rez. | 20 | 9 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 |