Siirry sisältöön

MONACObet liga 2026/27: sarjataulukko

Slovakia2026/2716 joukkuetta

Slovakia2026/2716 joukkuetta

Kauden alku · 25.7.

maalia per ottelu
2,89
tasapelejä
23 %
keskimääräinen palautus · 20.37
91,3 %

MONACObet liga – Sarjataulukko

FC ŠTK 1914 Šamorín johtaa sarjaa, 33 pistettä; FC Petržalka on toisena 3 pistettä perässä. Viimeisin sarjataulukkoon laskettu tulos on pelattu 1.11.; seuraava ottelu pelataan 6.11. klo 18.00.

120 ottelun jälkeen · päivitetty 3.11., 19.26

MONACObet liga – Sarjataulukko
SijaJoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt ja päästetyt maalitMaalieroPisteetVireSeuraava
1FC ŠTK 1914 Šamorín15103227:16+1133
  1. Häviö
  2. Tasapeli
  3. Tasapeli
  4. Voitto
  5. Tasapeli
OFK Dynamo Malženice, vieraissa la 14.00
2FC Petržalka1593323:11+1230
  1. Tasapeli
  2. Tasapeli
  3. Tasapeli
  4. Häviö
  5. Häviö
MŠK Žilina B, kotona su 11.30
3MŠK Považská Bystrica1592429:24+529
  1. Voitto
  2. Tasapeli
  3. Häviö
  4. Voitto
  5. Voitto
FK Inter Bratislava, vieraissa la 14.00
41. FC Tatran Prešov1574424:19+525
  1. Voitto
  2. Tasapeli
  3. Tasapeli
  4. Voitto
  5. Voitto
FK Humenné, kotona la 19.00
5FK Pohronie Ziar Nad Hronom Dolna Zdana1573523:19+424
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Tasapeli
  4. Häviö
  5. Tasapeli
OFK Baník Lehota Pod Vtáčnikom, kotona pe 18.00
6MŠK Žilina B1573521:18+324
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Tasapeli
  4. Voitto
  5. Häviö
FC Petržalka, vieraissa su 11.30
7FC Slovan Galanta1572623:26−323
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Voitto
  4. Tasapeli
  5. Häviö
MFK Zvolen, vieraissa la 14.00
8MFK Tatran Liptovský Mikuláš1564522:18+422
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Häviö
  5. Voitto
MFk Bytča, kotona ma 18.00
9OFK Baník Lehota Pod Vtáčnikom1564522:22022
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Voitto
  5. Voitto
FK Pohronie Ziar Nad Hronom Dolna Zdana, vieraissa pe 18.00
10FK Inter Bratislava1556433:22+1121
  1. Tasapeli
  2. Voitto
  3. Tasapeli
  4. Tasapeli
  5. Häviö
MŠK Považská Bystrica, kotona la 14.00
11Slovan Bratislava B1546522:20+218
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Tasapeli
  4. Tasapeli
  5. Tasapeli
FC ViOn Zlaté Moravce, vieraissa la 18.00
12OFK Dynamo Malženice1544721:23−216
  1. Tasapeli
  2. Häviö
  3. Tasapeli
  4. Voitto
  5. Tasapeli
FC ŠTK 1914 Šamorín, kotona la 14.00
13FC ViOn Zlaté Moravce1535714:19−514
  1. Tasapeli
  2. Häviö
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Tasapeli
Slovan Bratislava B, kotona la 18.00
14FK Humenné1534814:25−1113
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Tasapeli
  5. Tasapeli
1. FC Tatran Prešov, vieraissa la 19.00
15MFK Zvolen15231015:24−99
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Häviö
  5. Voitto
FC Slovan Galanta, kotona la 14.00
16MFk Bytča15301214:41−279
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Häviö
MFK Tatran Liptovský Mikuláš, vieraissa ma 18.00

MFk Bytča on viimeisenä, 9 pistettä.

Seuraavat ottelut ja keskikertoimet

Keskikertoimien mukaan suurin suosikki on 1. FC Tatran Prešov: kerroin 1,24, vastustajana FK Humenné, todennäköisyys 74 %.

MONACObet liga: Seuraavat ottelut ja keskikertoimet
OtteluKotivoittoTasapeliVierasvoitto
pe 18.00FK Pohronie Ziar Nad Hronom Dolna Zdana– OFK Baník Lehota Pod Vtáčnikom1,97Todennäköisyys: 46 %3,50Todennäköisyys: 26 %3,30Todennäköisyys: 28 %
la 14.00FK Inter Bratislava– MŠK Považská Bystrica2,15Todennäköisyys: 42 %3,30Todennäköisyys: 28 %3,05Todennäköisyys: 30 %
la 14.00MFK Zvolen– FC Slovan Galanta1,85Todennäköisyys: 49 %3,45Todennäköisyys: 27 %3,80Todennäköisyys: 24 %
la 14.00OFK Dynamo Malženice– FC ŠTK 1914 Šamorín3,05Todennäköisyys: 30 %3,35Todennäköisyys: 27 %2,12Todennäköisyys: 43 %
la 18.00FC ViOn Zlaté Moravce– Slovan Bratislava B1,75Todennäköisyys: 53 %3,85Todennäköisyys: 24 %3,90Todennäköisyys: 24 %
la 19.001. FC Tatran Prešov– FK Humenné1,24Todennäköisyys: 74 %5,80Todennäköisyys: 16 %8,50Todennäköisyys: 11 %
su 11.30FC Petržalka– MŠK Žilina B1,50Todennäköisyys: 61 %4,00Todennäköisyys: 23 %5,60Todennäköisyys: 16 %

Keskikerroin: vedonlyöntiyhtiöiden kertoimista keskimmäinen, päivitetty 3.11., 20.37. Todennäköisyys: 1 ÷ kerroin, korjattuna niin, että kaikki lopputulokset ovat yhteensä 100 %. Näin vedonlyöntiyhtiöiden marginaali jää pois. Yksittäisiä vedonlyöntiyhtiöitä emme näytä tässä. Näin laskemme keskikertoimet

Pisteet kärkeen ja turvaan

Pisteet kärkeen

Pisteet kärkeen
SijaJoukkuePisteetPisteet kärkeen
1FC ŠTK 1914 Šamorín33 PKärki
2FC Petržalka30 P−3
3MŠK Považská Bystrica29 P−4
41. FC Tatran Prešov25 P−8
5FK Pohronie Ziar Nad Hronom Dolna Zdana24 P−9

Piste-ero ilman pelaamatta olevia otteluita.

Maalipörssi

  1. M. Regali1. FC Tatran Prešov6 maaliaMaalit: 6
  2. J. J. JokelFC Slovan Galanta5 maaliaMaalit: 5
  3. L. F. CarreroFK Inter Bratislava5 maaliaMaalit: 5
  4. M. Franko1. FC Tatran Prešov5 maaliaMaalit: 5
  5. A. KacerikMŠK Považská Bystrica4 maaliaMaalit: 4
  6. M. DumbuyaFK Pohronie Ziar Nad Hronom Dolna Zdana4 maaliaMaalit: 4
  7. N. BangsFC Slovan Galanta4 maaliaMaalit: 4
  8. T. HorakFC Slovan Galanta4 maaliaMaalit: 4
  9. T. VantrubaFK Inter Bratislava4 maaliaMaalit: 4
  10. A. PudilFC ViOn Zlaté Moravce3 maaliaMaalit: 3

Kauden tilastot

Ottelut
120
Maalia per ottelu
2,89
Kotivoitot
48 %
Tasapelit
23 %

Perustuu tietokantamme 120 päättyneeseen otteluun.

MONACObet liga: näin sarjataulukko toimii

Voitosta saa 3 pistettä, tasapelistä 1 piste ja tappiosta 0 pistettä.

Sarjataulukko on datakumppanimme sarjataulukko, ja se täsmää omiin tuloksiimme (120 ottelua).

Päivitetty viimeksi 3. marraskuuta 2026, 19.26.

MONACObet liga, sarjataulukko: kysymyksiä ja vastauksia

MONACObet liga: kuka johtaa sarjataulukkoa?

FC ŠTK 1914 Šamorín johtaa sarjaa: 33 pistettä 15 ottelun jälkeen. FC Petržalka on toisena, 3 pistettä perässä.

MONACObet liga: kuka on sarjataulukon viimeisenä?

MFk Bytča on viimeisenä, 9 pistettä.

MONACObet liga: montako pistettä voitosta saa?

Voitosta saa 3 pistettä, tasapelistä 1 piste ja tappiosta 0 pistettä.

MONACObet liga: kuka johtaa maalipörssiä?

M. Regali (1. FC Tatran Prešov), 6 maalia.

MONACObet liga: millä joukkueella on paras kotisaldo?

FC ŠTK 1914 Šamorín: 19 pistettä 8 kotiottelusta.

MONACObet liga: mikä joukkue on parhaassa vireessä?

1. FC Tatran Prešov: 11 pistettä viimeisestä 5 ottelusta.

MONACObet liga: milloin on seuraava ottelu?

FK Pohronie Ziar Nad Hronom Dolna Zdana – OFK Baník Lehota Pod Vtáčnikom, pe 6.11. · 18.00.