Betclic 1. Liga
- 2,67
- 27 %
- 92,4 %
Betclic 1. Liga – Sarjataulukko
Polonia Warszawa johtaa sarjaa, 22 pistettä; Ruch Chorzów on toisena samoilla pisteillä. Viimeisin sarjataulukkoon laskettu tulos on pelattu 3.11.; seuraava ottelu pelataan 6.11. klo 19.00.
| Sija | Joukkue | Ottelut | Voitot | Tasapelit | Tappiot | Tehdyt ja päästetyt maalit | Maaliero | Pisteet | Vire | Seuraava |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1, Nousu | Polonia Warszawa | 13 | 6 | 4 | 3 | 20:15 | +5 | 22 |
| Warta Poznań, vieraissa la 16.30 |
| 2, Nousu | Ruch Chorzów | 13 | 6 | 4 | 3 | 17:12 | +5 | 22 |
| Stal Mielec, vieraissa su 21.15 |
| 3, Nousukarsinta | Lechia Gdańsk | 13 | 7 | 1 | 5 | 25:21 | +4 | 22 |
| Polonia Bytom, vieraissa su 13.15 |
| 4, Nousukarsinta | ŁKS Łódź | 13 | 6 | 4 | 3 | 16:12 | +4 | 22 |
| Stal Rzeszów, kotona su 15.30 |
| 5, Nousukarsinta | Pogoń Grodzisk Mazowiecki | 13 | 6 | 3 | 4 | 19:12 | +7 | 21 |
| Pogoń Siedlce, vieraissa su 18.00 |
| 6, Nousukarsinta | Polonia Bytom | 13 | 5 | 6 | 2 | 23:20 | +3 | 21 |
| Lechia Gdańsk, kotona su 13.15 |
| 7 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | 13 | 6 | 3 | 4 | 20:18 | +2 | 21 |
| Chrobry Głogów, kotona la 16.30 |
| 8 | Miedź Legnica | 13 | 5 | 4 | 4 | 19:12 | +7 | 19 |
| Puszcza Niepołomice, vieraissa pe 19.00 |
| 9 | Warta Poznań | 13 | 6 | 1 | 6 | 20:17 | +3 | 19 |
| Polonia Warszawa, kotona la 16.30 |
| 10 | Stal Rzeszów | 13 | 5 | 3 | 5 | 18:24 | −6 | 18 |
| ŁKS Łódź, vieraissa su 15.30 |
| 11 | Pogoń Siedlce | 13 | 4 | 4 | 5 | 15:16 | −1 | 16 |
| Pogoń Grodzisk Mazowiecki, kotona su 18.00 |
| 12 | Stal Mielec | 13 | 4 | 4 | 5 | 17:27 | −10 | 16 |
| Ruch Chorzów, kotona su 21.15 |
| 13 | Arka Gdynia | 13 | 4 | 3 | 6 | 16:16 | 0 | 15 |
| Podbeskidzie Bielsko-Biała, kotona la 16.30 |
| 14 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 13 | 2 | 9 | 2 | 16:17 | −1 | 15 |
| Arka Gdynia, vieraissa la 16.30 |
| 15 | Chrobry Głogów | 13 | 3 | 5 | 5 | 13:15 | −2 | 14 |
| Bruk-Bet Termalica Nieciecza, vieraissa la 16.30 |
| 16 | Puszcza Niepołomice | 13 | 4 | 1 | 8 | 15:19 | −4 | 13 |
| Miedź Legnica, kotona pe 19.00 |
| 17 | Odra Opole | 13 | 3 | 3 | 7 | 8:16 | −8 | 12 |
| Unia Skierniewice, kotona pe 21.30 |
| 18 | Unia Skierniewice | 13 | 3 | 2 | 8 | 15:23 | −8 | 11 |
| Odra Opole, vieraissa pe 21.30 |
- Nousu
- Nousukarsinta
| Sija | Joukkue | Ottelut | Voitot | Tasapelit | Tappiot | Tehdyt ja päästetyt maalit | Maaliero | Pisteet | Vire |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lechia Gdańsk | 7 | 5 | 0 | 2 | 15:11 | +4 | 15 |
|
| 2 | Ruch Chorzów | 6 | 4 | 1 | 1 | 12:6 | +6 | 13 |
|
| 3 | Polonia Bytom | 7 | 3 | 4 | 0 | 14:9 | +5 | 13 |
|
| 4 | ŁKS Łódź | 7 | 4 | 1 | 2 | 11:7 | +4 | 13 |
|
| 5 | Miedź Legnica | 8 | 3 | 3 | 2 | 12:8 | +4 | 12 |
|
| 6 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | 6 | 4 | 0 | 2 | 9:6 | +3 | 12 |
|
| 7 | Arka Gdynia | 6 | 3 | 2 | 1 | 13:5 | +8 | 11 |
|
| 8 | Pogoń Grodzisk Mazowiecki | 7 | 3 | 2 | 2 | 7:5 | +2 | 11 |
|
| 9 | Pogoń Siedlce | 8 | 3 | 2 | 3 | 12:12 | 0 | 11 |
|
| 10 | Stal Mielec | 7 | 2 | 4 | 1 | 13:10 | +3 | 10 |
|
| 11 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 6 | 2 | 4 | 0 | 8:6 | +2 | 10 |
|
| 12 | Warta Poznań | 4 | 3 | 0 | 1 | 7:3 | +4 | 9 |
|
| 13 | Polonia Warszawa | 6 | 2 | 3 | 1 | 11:9 | +2 | 9 |
|
| 14 | Puszcza Niepołomice | 7 | 3 | 0 | 4 | 8:7 | +1 | 9 |
|
| 15 | Odra Opole | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:4 | 0 | 7 |
|
| 16 | Unia Skierniewice | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:12 | −3 | 7 |
|
| 17 | Chrobry Głogów | 7 | 1 | 3 | 3 | 3:7 | −4 | 6 |
|
| 18 | Stal Rzeszów | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:11 | −5 | 4 |
|
| Sija | Joukkue | Ottelut | Voitot | Tasapelit | Tappiot | Tehdyt ja päästetyt maalit | Maaliero | Pisteet | Vire |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Stal Rzeszów | 8 | 4 | 2 | 2 | 12:13 | −1 | 14 |
|
| 2 | Polonia Warszawa | 7 | 4 | 1 | 2 | 9:6 | +3 | 13 |
|
| 3 | Pogoń Grodzisk Mazowiecki | 6 | 3 | 1 | 2 | 12:7 | +5 | 10 |
|
| 4 | Warta Poznań | 9 | 3 | 1 | 5 | 13:14 | −1 | 10 |
|
| 5 | ŁKS Łódź | 6 | 2 | 3 | 1 | 5:5 | 0 | 9 |
|
| 6 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | 7 | 2 | 3 | 2 | 11:12 | −1 | 9 |
|
| 7 | Ruch Chorzów | 7 | 2 | 3 | 2 | 5:6 | −1 | 9 |
|
| 8 | Chrobry Głogów | 6 | 2 | 2 | 2 | 10:8 | +2 | 8 |
|
| 9 | Polonia Bytom | 6 | 2 | 2 | 2 | 9:11 | −2 | 8 |
|
| 10 | Miedź Legnica | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:4 | +3 | 7 |
|
| 11 | Lechia Gdańsk | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:10 | 0 | 7 |
|
| 12 | Stal Mielec | 6 | 2 | 0 | 4 | 4:17 | −13 | 6 |
|
| 13 | Pogoń Siedlce | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:4 | −1 | 5 |
|
| 14 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 7 | 0 | 5 | 2 | 8:11 | −3 | 5 |
|
| 15 | Odra Opole | 7 | 1 | 2 | 4 | 4:12 | −8 | 5 |
|
| 16 | Puszcza Niepołomice | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:12 | −5 | 4 |
|
| 17 | Unia Skierniewice | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:11 | −5 | 4 |
|
| 18 | Arka Gdynia | 7 | 1 | 1 | 5 | 3:11 | −8 | 4 |
|
| Sija | Joukkue | Ottelut | Voitot | Tasapelit | Tappiot | Tehdyt ja päästetyt maalit | Maaliero | Pisteet | Vire |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Polonia Bytom | 5 | 4 | 1 | 0 | 9:3 | +6 | 13 |
|
| 2 | Lechia Gdańsk | 5 | 4 | 0 | 1 | 15:7 | +8 | 12 |
|
| 3 | Ruch Chorzów | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:1 | +7 | 11 |
|
| 4 | Polonia Warszawa | 5 | 3 | 2 | 0 | 7:3 | +4 | 11 |
|
| 5 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:6 | +1 | 8 |
|
| 6 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 5 | 2 | 2 | 1 | 5:4 | +1 | 8 |
|
| 7 | Stal Rzeszów | 5 | 2 | 1 | 2 | 11:11 | 0 | 7 |
|
| 8 | Puszcza Niepołomice | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:7 | 0 | 7 |
|
| 9 | Warta Poznań | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:6 | 0 | 7 |
|
| 10 | ŁKS Łódź | 5 | 2 | 1 | 2 | 3:5 | −2 | 7 |
|
| 11 | Stal Mielec | 5 | 2 | 1 | 2 | 4:11 | −7 | 7 |
|
| 12 | Pogoń Grodzisk Mazowiecki | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:4 | +2 | 6 |
|
| 13 | Miedź Legnica | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:6 | +1 | 5 |
|
| 14 | Arka Gdynia | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:7 | −1 | 4 |
|
| 15 | Pogoń Siedlce | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:9 | −3 | 4 |
|
| 16 | Odra Opole | 5 | 1 | 0 | 4 | 1:8 | −7 | 3 |
|
| 17 | Unia Skierniewice | 5 | 0 | 2 | 3 | 6:9 | −3 | 2 |
|
| 18 | Chrobry Głogów | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:9 | −7 | 2 |
|
Unia Skierniewice on viimeisenä, 11 pistettä.
Seuraavat ottelut ja keskikertoimet
Keskikertoimien mukaan suurin suosikki on ŁKS Łódź: kerroin 1,67, vastustajana Stal Rzeszów, todennäköisyys 55 %.
| Ottelu | Kotivoitto | Tasapeli | Vierasvoitto |
|---|---|---|---|
| pe 19.00Puszcza Niepołomice– Miedź Legnica | 2,75Todennäköisyys: 34 % | 3,50Todennäköisyys: 26 % | 2,32Todennäköisyys: 40 % |
| pe 21.30Odra Opole– Unia Skierniewice | 2,10Todennäköisyys: 44 % | 3,40Todennäköisyys: 27 % | 3,25Todennäköisyys: 29 % |
| la 16.30Arka Gdynia– Podbeskidzie Bielsko-Biała | 1,92Todennäköisyys: 48 % | 3,55Todennäköisyys: 26 % | 3,45Todennäköisyys: 27 % |
| la 16.30Bruk-Bet Termalica Nieciecza– Chrobry Głogów | 1,87Todennäköisyys: 50 % | 3,60Todennäköisyys: 26 % | 3,80Todennäköisyys: 24 % |
| la 16.30Warta Poznań– Polonia Warszawa | 2,88Todennäköisyys: 32 % | 3,37Todennäköisyys: 27 % | 2,26Todennäköisyys: 41 % |
| su 13.15Polonia Bytom– Lechia Gdańsk | 2,15Todennäköisyys: 43 % | 3,70Todennäköisyys: 25 % | 2,90Todennäköisyys: 32 % |
| su 15.30ŁKS Łódź– Stal Rzeszów | 1,67Todennäköisyys: 55 % | 3,87Todennäköisyys: 24 % | 4,42Todennäköisyys: 21 % |
| su 18.00Pogoń Siedlce– Pogoń Grodzisk Mazowiecki | 2,17Todennäköisyys: 43 % | 3,45Todennäköisyys: 27 % | 3,02Todennäköisyys: 31 % |
| su 21.15Stal Mielec– Ruch Chorzów | 3,68Todennäköisyys: 25 % | 3,72Todennäköisyys: 25 % | 1,84Todennäköisyys: 50 % |
Keskikerroin: vedonlyöntiyhtiöiden kertoimista keskimmäinen, päivitetty 5.11., 03.07. Todennäköisyys: 1 ÷ kerroin, korjattuna niin, että kaikki lopputulokset ovat yhteensä 100 %. Näin vedonlyöntiyhtiöiden marginaali jää pois. Yksittäisiä vedonlyöntiyhtiöitä emme näytä tässä. Näin laskemme keskikertoimet
Pisteet kärkeen ja turvaan
Pisteet kärkeen
| Sija | Joukkue | Pisteet | Pisteet kärkeen |
|---|---|---|---|
| 1 | Polonia Warszawa | 22 P | Kärki |
| 2 | Ruch Chorzów | 22 P | Tasapisteissä |
| 3 | Lechia Gdańsk | 22 P | Tasapisteissä |
| 4 | ŁKS Łódź | 22 P | Tasapisteissä |
| 5 | Pogoń Grodzisk Mazowiecki | 21 P | −1 |
Piste-ero ilman pelaamatta olevia otteluita.
Maalipörssi
- A. ShakhLechia Gdańsk5 maalia · 7 maalisyöttöäMaalit: 5
- B. BidaUnia Skierniewice4 maalia · 1 maalisyöttöMaalit: 4
- J. ApolinarskiWarta Poznań4 maaliaMaalit: 4
- K. AndrzejczakPolonia Bytom4 maaliaMaalit: 4
- K. ZapolnikBruk-Bet Termalica Nieciecza4 maaliaMaalit: 4
- V. BlanutaLechia Gdańsk4 maaliaMaalit: 4
- V. KrasovskiyStal Rzeszów4 maaliaMaalit: 4
- A. BuksaStal Rzeszów3 maalia · 1 maalisyöttöMaalit: 3
- K. DodajLechia Gdańsk3 maalia · 1 maalisyöttöMaalit: 3
- S. GossStal Rzeszów3 maalia · 1 maalisyöttöMaalit: 3
Kauden tilastot
- 117
- 2,67
- 43 %
- 27 %
Perustuu tietokantamme 117 päättyneeseen otteluun.
Betclic 1. Liga: näin sarjataulukko toimii
Voitosta saa 3 pistettä, tasapelistä 1 piste ja tappiosta 0 pistettä.
Sijat 1–2: Nousu.
Sijat 3–6: Nousukarsinta.
Sarjataulukko on datakumppanimme sarjataulukko, ja se täsmää omiin tuloksiimme (117 ottelua).
Päivitetty viimeksi 4. marraskuuta 2026, 21.16.
Betclic 1. Liga, sarjataulukko: kysymyksiä ja vastauksia
Betclic 1. Liga: kuka johtaa sarjataulukkoa?
Polonia Warszawa johtaa sarjaa: 22 pistettä 13 ottelun jälkeen. Ruch Chorzów on toisena samoilla pisteillä.
Betclic 1. Liga: kuka on sarjataulukon viimeisenä?
Unia Skierniewice on viimeisenä, 11 pistettä.
Betclic 1. Liga: mitä sarjataulukon sijat tarkoittavat?
Sijat 1–2: Nousu. Sijat 3–6: Nousukarsinta.
Betclic 1. Liga: montako pistettä voitosta saa?
Voitosta saa 3 pistettä, tasapelistä 1 piste ja tappiosta 0 pistettä.
Betclic 1. Liga: kuka johtaa maalipörssiä?
A. Shakh (Lechia Gdańsk), 5 maalia.
Betclic 1. Liga: millä joukkueella on paras kotisaldo?
Lechia Gdańsk: 15 pistettä 7 kotiottelusta.
Betclic 1. Liga: mikä joukkue on parhaassa vireessä?
Polonia Bytom: 13 pistettä viimeisestä 5 ottelusta.
Betclic 1. Liga: milloin on seuraava ottelu?
Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica, pe 6.11. · 19.00.