Eurooppa-liiga
- 3,07
- 17 %
- 93,8 %
Eurooppa-liiga – Sarjataulukko
Benfica johtaa sarjaa, 9 pistettä; Bayer Leverkusen on toisena samoilla pisteillä. Seuraava ottelu pelataan 4.11. klo 17.30.
- Neljännesvälierät
- Pudotuspelivaiheen karsinta
Ararat-Armenia on viimeisenä, 0 pistettä.
Seuraavat ottelut ja keskikertoimet
Keskikertoimien mukaan suurin suosikki on Benfica: kerroin 1,16, vastustajana Lech Poznań, todennäköisyys 81 %.
| Ottelu | Kotivoitto | Tasapeli | Vierasvoitto |
|---|---|---|---|
| 17.30Rennes– Olympiakos | 2,25Todennäköisyys: 42 % | 3,55Todennäköisyys: 27 % | 3,05Todennäköisyys: 31 % |
| to 19.45AC Milan– Ferencváros | 1,33Todennäköisyys: 71 % | 5,40Todennäköisyys: 17 % | 8,10Todennäköisyys: 12 % |
| to 19.45Sparta Praha– Bournemouth | 5,80Todennäköisyys: 16 % | 4,50Todennäköisyys: 21 % | 1,50Todennäköisyys: 63 % |
| to 19.45Crystal Palace– Hoffenheim | 1,95Todennäköisyys: 48 % | 3,80Todennäköisyys: 25 % | 3,50Todennäköisyys: 27 % |
| to 19.45Lilleström– Viktoria Plzeň | 3,00Todennäköisyys: 31 % | 3,70Todennäköisyys: 25 % | 2,17Todennäköisyys: 43 % |
| to 19.45NEC Nijmegen– Omonia | 1,80Todennäköisyys: 52 % | 3,90Todennäköisyys: 24 % | 4,00Todennäköisyys: 24 % |
| to 19.45Levski Sofia– Jagiellonia Białystok | 2,00Todennäköisyys: 47 % | 3,60Todennäköisyys: 26 % | 3,55Todennäköisyys: 27 % |
| to 19.45Real Sociedad– Lyon | 1,82Todennäköisyys: 52 % | 3,85Todennäköisyys: 24 % | 3,90Todennäköisyys: 24 % |
| to 19.45Anderlecht– Salzburg | 1,93Todennäköisyys: 49 % | 3,80Todennäköisyys: 25 % | 3,55Todennäköisyys: 26 % |
| to 19.45Rennes– Olympiakos | 1,96Todennäköisyys: 45 % | 3,30Todennäköisyys: 27 % | 3,07Todennäköisyys: 29 % |
| to 22.00AZ Alkmaar– Juventus | 3,55Todennäköisyys: 26 % | 3,55Todennäköisyys: 26 % | 2,00Todennäköisyys: 47 % |
| to 22.00Bayer Leverkusen– Marseille | 1,38Todennäköisyys: 68 % | 5,20Todennäköisyys: 18 % | 6,75Todennäköisyys: 14 % |
| to 22.00Celtic– Beşiktaş | 3,05Todennäköisyys: 31 % | 3,70Todennäköisyys: 25 % | 2,15Todennäköisyys: 44 % |
| to 22.00Hapoel Be'er Sheva– OFI Crete | 2,07Todennäköisyys: 45 % | 3,60Todennäköisyys: 26 % | 3,25Todennäköisyys: 29 % |
| to 22.00Celta Vigo– Union Saint-Gilloise | 2,25Todennäköisyys: 42 % | 3,55Todennäköisyys: 27 % | 3,00Todennäköisyys: 31 % |
| to 22.00Torreense– Ararat-Armenia | 1,76Todennäköisyys: 53 % | 3,70Todennäköisyys: 25 % | 4,40Todennäköisyys: 21 % |
| to 22.00Sturm Graz– Celje | 1,54Todennäköisyys: 61 % | 4,40Todennäköisyys: 21 % | 5,35Todennäköisyys: 18 % |
| to 22.00Benfica– Lech Poznań | 1,16Todennäköisyys: 81 % | 8,00Todennäköisyys: 12 % | 13,8Todennäköisyys: 7 % |
Keskikerroin: vedonlyöntiyhtiöiden kertoimista keskimmäinen, päivitetty 4.11., 01.40. Todennäköisyys: 1 ÷ kerroin, korjattuna niin, että kaikki lopputulokset ovat yhteensä 100 %. Näin vedonlyöntiyhtiöiden marginaali jää pois. Yksittäisiä vedonlyöntiyhtiöitä emme näytä tässä. Näin laskemme keskikertoimet
Pisteet kärkeen ja turvaan
Pisteet kärkeen
| Sija | Joukkue | Pisteet | Pisteet kärkeen |
|---|---|---|---|
| 1 | Benfica | 9 P | Kärki |
| 2 | Bayer Leverkusen | 9 P | Tasapisteissä |
| 3 | Bournemouth | 9 P | Tasapisteissä |
| 4 | Ferencváros | 9 P | Tasapisteissä |
| 5 | Olympiakos | 9 P | Tasapisteissä |
Piste-ero ilman pelaamatta olevia otteluita.
Maalipörssi
- Weslley Pinto BatistaAZ Alkmaar2 maalia · 1 maalisyöttöMaalit: 2
- Bryan LinssenNEC Nijmegen2 maaliaMaalit: 2
- Dion BeljoDinamo Zagreb2 maaliaMaalit: 2
- Guilherme SmithUnion Saint-Gilloise2 maaliaMaalit: 2
- Javi RodríguezCelta Vigo2 maaliaMaalit: 2
- Jonas HofmannBayer Leverkusen2 maaliaMaalit: 2
- Luka SučićReal Sociedad2 maaliaMaalit: 2
- Sergio GómezReal Sociedad2 maaliaMaalit: 2
- Andrej KramarićHoffenheim1 maali · 2 maalisyöttöäMaalit: 1
- Clement BischoffNEC Nijmegen1 maali · 1 maalisyöttöMaalit: 1
Kauden tilastot
- 18
- 3,50
- 33 %
- 22 %
Perustuu tietokantamme 18 päättyneeseen otteluun.
Eurooppa-liiga: näin sarjataulukko toimii
Voitosta saa 3 pistettä, tasapelistä 1 piste ja tappiosta 0 pistettä.
Tasapisteissä olevien joukkueiden järjestys ratkaistaan seuraavasti: maaliero, tehdyt maalit, vieraissa tehdyt maalit, voittojen määrä ja vierasvoitot, tässä järjestyksessä.
Sijat 1–8: Neljännesvälierät.
Sijat 9–24: Pudotuspelivaiheen karsinta.
Sarjataulukko on datakumppanimme sarjataulukko.
Päivitetty viimeksi 4. marraskuuta 2026, 01.30.
Eurooppa-liiga, sarjataulukko: kysymyksiä ja vastauksia
Eurooppa-liiga: kuka johtaa sarjataulukkoa?
Benfica johtaa sarjaa: 9 pistettä 3 ottelun jälkeen. Bayer Leverkusen on toisena samoilla pisteillä.
Eurooppa-liiga: kuka on sarjataulukon viimeisenä?
Ararat-Armenia on viimeisenä, 0 pistettä.
Eurooppa-liiga: mitä sarjataulukon sijat tarkoittavat?
Sijat 1–8: Neljännesvälierät. Sijat 9–24: Pudotuspelivaiheen karsinta.
Eurooppa-liiga: montako pistettä voitosta saa?
Voitosta saa 3 pistettä, tasapelistä 1 piste ja tappiosta 0 pistettä.
Mitä tapahtuu, kun joukkueet ovat tasapisteissä?
Tasapisteissä olevien joukkueiden järjestys ratkaistaan seuraavasti: maaliero, tehdyt maalit, vieraissa tehdyt maalit, voittojen määrä ja vierasvoitot, tässä järjestyksessä.
Eurooppa-liiga: milloin on seuraava ottelu?
Rennes – Olympiakos, ke 4.11. · 17.30.