Siirry sisältöön

Sveitsin National League 2026/27: sarjataulukko

Sveitsi2026/2714 joukkuetta

Sveitsi2026/2714 joukkuetta

Kauden alku · 15.9.

maalia per peli
5,97
meni jatkoajalle
20 %
keskimääräinen palautus · 03.50
91,6 %

Sveitsin National League – Sarjataulukko

ZSC Lions johtaa sarjaa, 47 pistettä; HC Ambrì-Piotta on toisena 14 pistettä perässä. Viimeisin sarjataulukkoon laskettu tulos on pelattu 31.10.; seuraava ottelu pelataan 11.11. klo 20.45.

127 ottelun jälkeen · päivitetty 4.11., 02.20

Sveitsin National League – Sarjataulukko
SijaJoukkueOttelutVoitotVoitot jatkoajalla tai voittolaukauskilpailussaTappiot jatkoajalla tai voittolaukauskilpailussaTappiotTehdyt ja päästetyt maalitMaalieroPisteetVireSeuraava
1ZSC Lions18 (2 ottelua vähemmän kuin eniten pelanneella)1340175:38+3747
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Voitto
EHC Biel, vieraissa 12.11.
2HC Ambrì-Piotta18 (2 ottelua vähemmän kuin eniten pelanneella)922557:53+433
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Voitto
  4. Häviö
  5. Voitto
EV Zug, vieraissa 11.11.
3Servette19832649:55−632
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Voitto
SC Bern, kotona 14.11.
4SCL Tigers19813766:56+1029
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Häviö
HC Lugano, vieraissa 13.11.
5EV Zug13 (7 ottelua vähemmän kuin eniten pelanneella)901349:27+2228
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Voitto
  5. Voitto
HC Ambrì-Piotta, kotona 11.11.
6SC Bern17 (3 ottelua vähemmän kuin eniten pelanneella)723546:47−128
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Voitto
  5. Häviö
HC Lugano, vieraissa 11.11.
7Fribourg18 (2 ottelua vähemmän kuin eniten pelanneella)722757:44+1327
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Häviö
  5. Häviö
SC Bern, vieraissa 13.11.
8Lausanne HC207211059:69−1026
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Voitto
HC Ambrì-Piotta, vieraissa 15.11.
9HC Ajoie Porrentruy19542858:64−625
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Voitto
Davos, kotona 14.11.
10Davos19622945:55−1024
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Voitto
  5. Häviö
HC Ambrì-Piotta, kotona 13.11.
11EHC Biel18 (2 ottelua vähemmän kuin eniten pelanneella)702957:60−323
  1. Häviö
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Voitto
  5. Häviö
ZSC Lions, kotona 12.11.
12HC Lugano18 (2 ottelua vähemmän kuin eniten pelanneella)612956:62−622
  1. Häviö
  2. Häviö
  3. Häviö
  4. Voitto
  5. Häviö
SC Bern, kotona 11.11.
13SC Rapperswil-Jona Lakers194231050:69−1919
  1. Voitto
  2. Voitto
  3. Häviö
  4. Häviö
  5. Häviö
EV Zug, vieraissa 13.11.
14EHC Kloten195111244:69−2518
  1. Voitto
  2. Häviö
  3. Voitto
  4. Häviö
  5. Häviö
Fribourg, vieraissa 14.11.

* Pelannut vähemmän otteluita kuin eniten pelannut joukkue (20): siirrettyjä tai uudelleen aikataulutettuja otteluita on vielä pelaamatta.

EHC Kloten on viimeisenä, 18 pistettä.

Seuraavat ottelut ja keskikertoimet

Keskikertoimien mukaan suurin suosikki on EV Zug: kerroin 1,70, vastustajana HC Ambrì-Piotta, todennäköisyys 54 %.

Sveitsin National League: Seuraavat ottelut ja keskikertoimet
OtteluKotivoittoTasapeliVierasvoitto
11.11.HC Lugano– SC Bern2,25Todennäköisyys: 41 %4,08Todennäköisyys: 22 %2,50Todennäköisyys: 37 %
11.11.EV Zug– HC Ambrì-Piotta1,70Todennäköisyys: 54 %4,40Todennäköisyys: 21 %3,60Todennäköisyys: 25 %

Keskikerroin: vedonlyöntiyhtiöiden kertoimista keskimmäinen, päivitetty 4.11., 03.50. Todennäköisyys: 1 ÷ kerroin, korjattuna niin, että kaikki lopputulokset ovat yhteensä 100 %. Näin vedonlyöntiyhtiöiden marginaali jää pois. Yksittäisiä vedonlyöntiyhtiöitä emme näytä tässä. Näin laskemme keskikertoimet

Pisteet kärkeen ja turvaan

Pisteet kärkeen

Pisteet kärkeen
SijaJoukkuePisteetPisteet kärkeen
1ZSC Lions47 PKärki
2HC Ambrì-Piotta33 P−14
3Servette32 P−15
4SCL Tigers29 P−18
5EV Zug28 P−19

Piste-ero ilman pelaamatta olevia otteluita.

Kauden tilastot

Ottelut
127
Maalia per ottelu
5,97
Kotivoitot
57 %
Vierasvoitot
43 %

Perustuu tietokantamme 127 päättyneeseen otteluun.

Sveitsin National League: näin sarjataulukko toimii

Voitosta varsinaisella peliajalla saa 3 pistettä, voitosta jatkoajalla tai voittolaukauskilpailussa 2 pistettä, tappiosta jatkoajalla tai voittolaukauskilpailussa 1 piste ja tappiosta varsinaisella peliajalla 0 pistettä.

Laskemme sarjataulukon kaikista tietokantamme tuloksista: tähän mennessä 127 ottelua.

Päivitetty viimeksi 4. marraskuuta 2026, 02.20.

Sveitsin National League, sarjataulukko: kysymyksiä ja vastauksia

Sveitsin National League: kuka johtaa sarjataulukkoa?

ZSC Lions johtaa sarjaa: 47 pistettä 18 ottelun jälkeen. HC Ambrì-Piotta on toisena, 14 pistettä perässä.

Sveitsin National League: kuka on sarjataulukon viimeisenä?

EHC Kloten on viimeisenä, 18 pistettä.

Sveitsin National League: montako pistettä voitosta saa?

Voitosta varsinaisella peliajalla saa 3 pistettä, voitosta jatkoajalla tai voittolaukauskilpailussa 2 pistettä, tappiosta jatkoajalla tai voittolaukauskilpailussa 1 piste ja tappiosta varsinaisella peliajalla 0 pistettä.

Sveitsin National League: millä joukkueella on paras kotisaldo?

ZSC Lions: 24 pistettä 10 kotiottelusta.

Sveitsin National League: mikä joukkue on parhaassa vireessä?

ZSC Lions: 14 pistettä viimeisestä 5 ottelusta.

Sveitsin National League: milloin on seuraava ottelu?

HC Lugano – SC Bern, ke 11.11. · 20.45.